Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha már az öngyilkos...

Mit tegyek ha már az öngyilkosság határán vagyok a suli miatt?

Figyelt kérdés
Történetem annyi ,hogy kozepsuliban viszonylag jó tanuló voltam 4,8 körül egy erősnek mondott gimnáziumban . A szüleim elkezdtek vitázni és nagyon le rontottam a jegyeim elbszva az egész érettségit mert közbe konkrétan idegösszeomlást kaptam a sok stressztől amit otthonról plusz a suliból kaptam . Első évbe nem vettek fel ahova akartam,másodszorra már egy sokkal jobbat találtam oda fel is vettek csak a második évben kirúgtak. Én voltam a hülye hogy azt mertem hinni menni fog munka mellett egy ilyen szak.. (nincs sajnos levelező belőle) azóta most másodszorra próbálok visszakerülni de amint megláttam a feladatlapot az érettségin mintha elfelejtettem volna mindent :( lesz kb 40 pontom így ismét búcsút mondhatok a tanulasnak. Mit tegyek? Már vegkepp tanácstalan vagyok idén leszek 23 éves .

2018. máj. 25. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus, sürgősen.
2018. máj. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13%

Pszichológusnak semmi értelme az esetedben, az csak jobban tönkretesz. Abszolút nem céljuk hogy meggyógyítsanak, egy zombit varázsolnak belőled aki náluk szórja a pénzt.


Szedd össze magad. Ülj le egy csendes helyen és gondolkozz, elmélkedj. Sportolj, takaríts magad körül, mindjárt jobb lesz a közérzeted.


Utána vesd rá magad a tanulásra, a célkitűzésed látom megvan, ezt már nem kell keresni, fókuszálj a megoldásra (ezt mi nem tudhatjuk, bármennyire is fáj vagy rossz).


23 évesen meg még nagyon fiatal vagy, emiatt se aggódj. Idő mint a tenger. Hajrá!

2018. máj. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, ugye nem jogásznak tanulsz? vagy orvosnak?

Őszintén annyi értelmes más dolgot lehet csinálni az életben és én is csak az egyetem elvégzése után jöttem rá, hogy kár volt szenvednem érte.

Alapvetően pénzt kell tudni keresni, azt kellene kitalálnod, hogy ezt mivel is tudnál! És igen sajnos én is úgy éreztem belehalok megölöm magam, ha nem lesz diplomám, de a megszerzése után nem tudtam vele sok pénzt keresni és elkezdtem azon gondolkozni, hogy mit lehetne mást csinálni. Évekig fájt az egész, de aztán lett családom, saját gyerekem és most nem érdekel az egész, hogy így alakult. Meghalni egy diplomáért nagyon kár lenne!

2018. máj. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem értem, ha úgy érzed, nem megy az a bizonyos szak, miért erőlteted? Millió szakma van, ráadásul hiányszakmák, érdekes szakmák, válassz azok közül, de ne legyél egy rossz akármi, aminek tanulnál. -- Csak segítségként írom, azért is, mert jó tanuló voltál, hogy az igekötőt ha az ige előtt áll, az igével egybeírjuk. Ha a kettő között másik szó is van, akkor írjuk őket három szóba. Pl. lerontottam egy szó, de látom, a többi helyen jól szerepel.
2018. máj. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonló problémák miatt fordultam iskolapszichológushoz, szóval mindenképp keress fel egy szakembert, ebből nem fogsz kilábalni egyedül.
2018. máj. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!