Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Amúgy honnan veszik az emberek...

Amúgy honnan veszik az emberek, hogy emelkedni fognak a pontok orvosin! Fogorvosin/gyógyszerészetin? Komolyan ennyire jók lettek az emeltek?

Figyelt kérdés

Ma mondta a kémiatanárom, hogy a biosz emeltek kb. semmivel nem jobbak mint tavaly, a kémiák meg aztán főleg nem. Ő mindkét tárgyból szóbeliztet, rengeteg ismerőse, tanítványa van, eleve 2 suliban tanít. Ehhez képest mindenhol azt olvasom, mennyire könnyű volt, jól megemelkednek a pontok. A valóságban egyébként senkitől nem hallom vissza ezt, egy osztálytársam írta mindkettőt 90+-ra, de ő már kilencediktől versenyzett. A többiek - beleértve engem is - meg "csak esélyesek", sokan a határon vannak, de soknak így sem jön ki a pont. És jó suliba járok, szóval ez sem lehet a "baj".


Légyszi világosítsatok már fel, hogy most akkor mi van? Akinek jó lett, az 100-szor leírja mindenhova, és ezek alapján valamelyik okos leszűri és elkezdi terjeszteni, hogy jaj, akkor tuti emelkednek a pontok?!



2018. jún. 9. 16:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
61%
Egyebkent a kemia emelt az tipikusan az az erettsegi aminek nem valtozik ugy a nehezsege, hogy egyik evben konnyebb a masikban meg nehezebb. Minden evben egyre nehezebb es sokan emiatt nem akarnak orvosira menni de majd fent is belatjak hogy tul tolhatjak a nehezseget, hogy kiszorjak az embereket de ha majd ez is meg inkabb okozoja lesz az orvoshianynak akkor majd belatjak.
2018. jún. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz a kis önelégült okoskákkal (akik itt élik ki magukat), nem sok ilyen van, szerencsére. Mázlijukra ilyen személyiségi felmérést nem végeznek az orvosin, de hát nem lehet minden jövendőbeli doki rendes.

Sajnos az érettségi nem a legjobb módszer a tudásod felmérésére, pláne szóbelin. Inkább a szerencsefaktor számít, mert lehet, hogy olyan tételt húzol, ami jól megy, de lehet olyat, ami nem, ég és föld a kettő között a különbség.. Még mázli, hogy gyakorira felteszik a tételeket, én innen szemezgetem őket.

Én is azt hallom, hogy nehéz volt a biosz, és szerintem is.. Én 2 éve írtam, akkor iszonyat könnyű volt, 90% lett, hát a mostanit tuti nem írtam volna ilyen jóra.. Kémiát nem tudom, most írtam először emeltet, szerintem nehéz volt, ez csak 46% lett. Remélhetőleg szóbelin majd feltolom. :)

Valamelyik ismerősöm annyira bújja a statisztikákat, hogy észrevette, kevesebben jelentkeztek idén a dote-ra, ő tudja milyen régóta fordult elő ilyen újra, hogy ilyen kevesen jelentkeztek. De már csak az érettségik nehézsége miatt sem fog emelkedni a ponthatár, mivel engem főképp dote érdekel, így ennél tudom mondani, hogy 425 pl. biztos nem lesz, mert akkor tényleg könnyű volt az érettségi. Úgyhogy én is a többség szavát adom, vagy stagnálni fog, esetleg csökkenni, na de hogy drasztikusan emelkedjen, az kizárt. Mondjuk júli 25.-én úgy is kiderül majd.

Sok sikert mindenkinek, aki az orvosin akar csücsülni szeptembertől!:D

2018. jún. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
66%
Ne idegesítsétek magatokat
2018. jún. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
62%

Max. egy-két pontot

fognak emelkedni

2018. jún. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!