Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki jelentkezett BME mérnökinfó...

Ki jelentkezett BME mérnökinfóra első helyen? Hány pontotok lesz kb?

Figyelt kérdés

2018. jún. 16. 22:04
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen egyetértek 4es. Nekem is rengetegen mondták, hogy készüljek fel arra, hogy nagyon nehéz lesz stb. Erre lehet azt mondani, hogy talán nem alaptalanul mondják és tényleg nem nekem való ez a dolog, de erre én is csak azt tudom mondani, hogy ha én ezt szeretném akkor ki kell próbálni, esélyt kell neki adni, hisz nem is ismernek(főként a tanárokra gondolok most) igazán. Nem mellesleg a hatalmas sztereotípia is ott van mindig, hogy a lányok nem mennek műszaki irányban tovább és, hogy erre ők nem képesek, ilyesmivel kizárólag a férfiak foglalkoznak. Ez szerencsére egyre kevésbé van jelen manapság, de azért ellenpéldákkal is találkozom, akik ahelyett, hogy bátorítanának elbizonytalanítanak.
2018. jún. 29. 00:58
 22/26 anonim ***** válasza:
Tudod, azt szokták mondani okos ember más kárán tanul. Ha elbuksz majd 3 államis félévet, akkor az nem lesz majd annyira nagyszerű élmény. Tehát nem a szakkal van a baj, mert az jó, csak sokkal jobban megéri, ha nem a BME VIK-et jelölöd meg első helyen.
2018. jún. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

58% .... Matek fakton a BME elsőféléves alanízis ZHjának egy részét írtuk meg dolgozatként.


A matek nem annyira erős, hogy ne lehessen olyanoknak megírni, akik csak egy erős középpel mennek.


Ez már tényleg csak trollkodás.

2018. jún. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
61% pont ez a lényeg, hogy matekfaktos voltál és ezért könnyebben ment az analízis. Egy közép érettségivel csak szenvedni fog, mert itt a többszörösét kell tanulni egy félévben, mint egy emelt érettségire felkészülni. Aki nem tud önerőből egy 90% feletti emelt matek érettségit letenni, annak elég nehéz lesz megszokni az egyetemi tempót, ha egyáltalán meg tudja szokni. Az a baj, hogy az egyetemen nem tanítanak meg tanulni és ha nem tudsz tanulni az baj. A BME VIK mérnökinfó csak a annak a 15% hallgatónak való, aki egyenesben el tudja végezni, a többieknek csak szívás és államis félév pazarlása. Így elég kockázatos a BME VIK mérnökinfó, nem éri meg a 85%-ának, más egyetemhez képest. Senki ne sajnálja, ha nem a BME-n végzi el ezt a szakot, semmit nem veszt vele.
2018. júl. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

24# A matek fakt legalább is nálunk hetente (sokszor 2 hetente a tanár miatt) 1 óra volt az utolsó két évben. Klasszikusan középiskolai lassúsággal haladtunk és amikor bele kezdtük még a középszintet sem értük el.


Nem valamilyen különleges matek osztályba jártam. Kéttanyelvűben tanultam, ahol érettségi előtt felvettem egy matek faktot.

2018. júl. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

398 lesz, mert vizsgaidőszakra nem akartam bevállalni emelt érettségit (második szakom lesz), úgyhogy minimalista két középpel nyomulok.:D De a matekot és a fizikát azért gyakorlom, mert ahogy hallom, fosatós..:(

Kolis nem leszek.:)

2018. júl. 4. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!