Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges 1 év alatt felkészü...

Lehetséges 1 év alatt felkészülni az emelt kémia és biosz érettségire?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves vagyok, idén érettségiztem, viszont nem arra a szakra jelentkeztem, ami tényleg érdekel...

Jövőre szeretném megpróbálni az emelt kémia, illetve az emelt biológia érettségit. A biológiát teljesíthetőnek érzem, viszont a kémiával már gondok vannak. Nem azt mondom, hogy a tudásom = a 0-val, de nem túl sok. Azért van szükségem erre a két érettségire, mert orvosnak szeretnék tanulni. Augusztustól járnék tanárhoz, és folyamatosan készülnék, tanulnék. Ez minden álmom. Orvos akarok lenni.

Van esetleg köztetek olyan, akk hasonló cipőben jár/járt? Tudnátok valamit tanácsolni? 1 év alatt fel lehet készülni?

Légyszi írjatok valamit, mert nagykn tanácstalan vagyok.



2018. júl. 4. 01:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
36%
Illetve az érettségi kissé másfajta gondolkodásmódot igényel, mint később az egyetem. Jé, több ismerősömet is csak másodjára, vagy harmadjára vették fel, és jé, csúszás nélkül csinálják azóta is.
2018. júl. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
25%

#11, nyilván mert stratégiát/szemléletet változtattak azóta. Tudom, hogy rengetegen többedszerre jutnak csak be és aztán összekapják magukat és csinálják. Ők el is szokták ismerni, hogy nem tettek meg mindent a sikeres érettségiért, azért nem sikerült elsőre. Egyszerűbb lenne komolyan venni a tanulást már az érettségire is és akkor nem kéne +1-2 évet várni. Mert gondolom abban egyetértünk, hogy az emelt biosz és a kémia huszadannyira nehéz, mint egy anat vagy molsejt vizsga.

Én biosz-kémia tagozatos gimibe jártam és kb alig tanultam az érettségire, mégis 80 fölött lett mindkettő. Nyilván nem születünk egyforma képességekkel, de ha 2 hónap nem elég valakinek egy sima érettségire való felkészüléshez, az UGYANEZZEL a munkamorállal nem fogja megtanulni 5 hónap alatt az első anat/orvosi kémia vizsgához szükséges ismeretanyagot, az fix.

2018. júl. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%

Kedves utolsó hozzászóló!

Egyáltalán nem értek veled egyet. Én is másodjára jutottam be anno orvosira, így pontosan tudom, hogy miről beszélek. Az emelt kémia teljesen más gondolkodást igényel, mint mondjuk felkészülni egy anat szigóra. Mivel te is orvosis vagy, úgy pontosan tudod, hogy a gimiben tanult kémia felének se vesszük hasznát. Ezért van az, hogy akik régen 480 pontokkal jöttek ide, most ugyanúgy csúsznak mint sokan mások. Ezzel ellentétben én, aki másodjára is épphogy bejutott 4,8-as átlaggal zártam az évet.

100 szónak is egy a vége: Attól, hogy te nem elsőre, vagy nem 80-90%-os emeltekkel kerülsz ide, nem leszel rossz orvos, hisz a kettőnek majdnem hogy köze sincs egymáshoz. Ugyanez igaz fordítva is. Itt fogsz csak rájönni arra, hogy mennyire megy neked ez a fajta tanulás, mennyire érdekel ez igazán. Senki ne parázzon rá feleslegesen, de ne is bízza el magát.


Üdv, egy harmadéves orvostanhallgató.

2018. júl. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
1 év alatt simán fel lehet készülni és én azt mondanám kell is rá az 1 év, ne hallgass az itteni okoskodókra. Kb. én is 1 év alatt készültem fel, és felvettek a Semmelweisre orvosira. Privátban tudok mesélni a történetemről, ami talán motiváló lehet a számodra, mert én is így voltam mint te.
2018. júl. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! Ment a zöld kéz, annak is, aki csak okoskodott. :D
2018. aug. 2. 02:14
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Kitartással és szorgalommal rövidebb idő alatt is fel lehet készülni szerintem.:)

Bár én is paráztam, mert bioszra évek óta készülök, azon nem aggódok, de a kémia tudásom eléggé lent van, főleg számolások terén, féltem hogy későn vágtam bele..:D Én is most augusztusban keztem a magántanárt, itthon is készülgetek, és szerintem menni fog. Lényeg hogy legyen motivációd és türelmed tanulni, nekem is az adja a kitartást, hogy nagyon szeretnék orvos lenni.

Melyik egyetemre jelentkezel amúgy?:)

2018. aug. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
felvettek?
2021. szept. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!