Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire komolytalanok az...

Mennyire komolytalanok az egyetemisták?

Figyelt kérdés
Szeptemberben fogom kezdeni az egyetemet. Tavaly érettségiztem, egy évet dolgoztam. Egyébként is komolyabb személyiség voltam, és most szinte mindig idősebbek között voltam. Attól félek, hogy rossz lesz visszamenni a saját korosztályomba, ráadásul egy évvel fiatalabbak közé.
2018. júl. 7. 23:28
 1/7 Roflkopter ***** válasza:
100%
Most milyen választ vársz? Nyilván van aki komolyabb és van aki komolytalanabb...
2018. júl. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Alapból másabb lesz, mint az középsuli.

Más időpontban lévő órák/gyakorlatak. Még ha egy kis szakon vagy, akkor sem fogsz olyan sokat beszélgetni mindenkivel.

Emellett az érettségi bizonyos szinten szűri a "komolytalan" embereket.

De ha véletlen nem lennél rájuk kíváncsi, akkor szimplán nem keresed a társaságukat.

2018. júl. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A minden előadást kihagyó partiállattól a csendes stréberig lesz minden, egyes szakok esetleg elbillennek az egyik véglet felé.

"rossz lesz visszamenni a saját korosztályomba, ráadásul egy évvel fiatalabbak közé."

Rájöhettél volna már, hogy bizonyos kor után egy év semmit se számít. Egyébként is gólyák között lazán lehet 2-3 év különbség, ha az egyik 4 évet töltött középiskolában és nem volt évvesztes, a másik meg maradt az oviban, nyelvi tagozatra ment és esetleg letett egy OKJ-t mert szakgimis volt. (Az újrakezdőkről nem is beszélve).

Amúgy javaslom ne a komolyságodat becsüld meg, hanem hajts az érettségre.

2018. júl. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is egy évet kihagytam, most fogom kezdeni az egyetemet :)

Szerintem ez változó de ha jól kijössz az emberekkel akkor nem lesz gond. :)

2018. júl. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 20 évesen kezdem el az egyetemet, a koromhoz képest érett vagyok, szóval nem a kor számít. Lehet ott olyan 18-19 éves, aki komoly és azért ment egyetemre, hogy tanuljon, mert elhivatott az adott szak iránt és lehet ott olyan is, aki már 25-30 közötti, és a 3. egyetemen van, mert nem tudja, hogy mit kezdjen az életével, szóval a kor nem számít. Ha lesz egy kis időtök, beszélgess azokkal, akiket szimpatikusnak tartasz, ki fog derülni hamar, hogy kivel vagy egy hullámhosszon.
2018. júl. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én mikor az első szakot elkezdtem 18 évesen szinte mindenki idősebb volt nálam, mert okj/munka után jöttek, szóval ilyen 20-25 év között voltak kb. az évfolyamtársaim. Én meg már akkor is nagyon komoly voltam, szóval ez olyan, hogy most is ahova kerülsz, közöttük is lehet olyan aki fiatalabb, mégis hasonló beállítottságú. Ez az én meglátásom szerint elsősorban nem a kortól függ, hanem az alapszemélyiségtől, persze azért az idő előrehaladtával is érik az ember. Annyi, hogy szerintem nehezebb megtalálni általában az ilyen embereket, mert csendesebbek, de én pont emiatt nem zárkóznék el. Meg lehet, hogy kifejezetten jól fog esni néha olyanokkal beszélgetni, akik máshogy fogják fel a dolgokat, vagyis nekem sokszor felüdülés mikor kirángatnak ebből a komor- komoly gondolkodásomból.
2018. júl. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy milyen szak! Láttam már olyan nappalisokat, akik még vizsga előtt is úgy viselkedtek mint a kismajmok (ugráltak, röhögtek, hangoskodtak). Viszont az ellenkezőjét is láttam! Nagyon kulturákt, szorgalmas, barátságos hallgatókat, akik szépen beszéltek. Ismétlem: szakja válogatja.
2018. júl. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!