Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 3 év múlva érettségi, mit...

3 év múlva érettségi, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy három év múlva érettségizek, és a SOTE-ra szeretnék menni. TUDOM, hogy nagyon sok időm van, és nem is kezdenék már most őrült tanulásba. DE, szeretnék megtanulni tanulni, picit elkezdeni kémiára és bioszra “hangolódni” mert jövőre nem

Lesz a sulinkban. Semmi túlzás, vagy maratoni tanulás, csak nem akarom azt, hogy az érettségi előtt két héttel, döbbenjek rá, hogy elcsesztem az időmet. Bármi tipp, könyvek (tankönyv vagy akár ismeretterjesztő), külön órák, filmek, app-ek. BÁRMI ami segíthet bejutni.



2018. júl. 18. 08:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

én érettségi előtt azt vettem eszre, mindenkinek az volt a problémája, hogy na akkor mikor kell elkezdeni tanulni??? mit nézzek at?kezdjem el már szeptemberben?? ugye ebben segítséget az ember nem nagyon kap, és mivel ez az első ilyen nagyobb vizsga, az embereknek fogalmuk sincs hogyan álljanak neki. én sem tudtam, na de most elmondom hogy csinálnám ha tudnám amit most tudok.


jó előre fogsz egy kis füzetet, és leírod hónapra hétre, később napokra lebontva mit mikor fogsz atnezni, megtanulni. naponta lehet akar tíz perc is, de fontos, hogy akkor szépen leülsz és tanulsz. én a pomodoro módszert használom, vagyis 25 perc tanulás, 5 perc szünet, ezt 4szer, az egy pomodoro, így nem fáradsz ki, és 25 percre könnyebb leülni tanulni mint 4 órára. fontos a beosztás, mert akkor nem kell izgulnod, hogy a végére ersz-e vagy sem, mert tudod, mi mikor van.


még jó messze van neked az érettségi, de a jó időbeosztás és jó tanulási modszerek most is jól jöhetnek! guglizz ra a pomodoro módszerre, oszd be szépen az időd és minden szupi lesz! ha valami nem megy, nem feladni, jó magántanárt keresni!!! sok sikert!!

2018. júl. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
azt elfelejtettem mondani, hogy az ismétlés is nagyon fontos, mert az ember sokat felejt, és mindezt gyorsan teszi! nekem a leghatásosabb, ha valamit megtanulok, azt másnap reggel ha tehetem átnézem, aztán mondjuk 5-7 nap múlva megint. következőnek egy hónap múlva. így aztán mikor már sokat kell tudni egyszerre, ott lesz a fejedbe biztosan
2018. júl. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Uristen nagyon köszönöm a valaszaitokat!! Mindenképpen rakeresek a módszerre, nagyon érdekes:)
2018. júl. 20. 17:40
 14/14 anonim ***** válasza:
Na,hogy állsz?
2022. márc. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!