Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Alig tudok pár tételt, tiszta...

Alig tudok pár tételt, tiszta ideg vagyok, családom kikészítettem, a tanáraim/szüleim elvárják, hogy jól teljesítsek, de érzem, hogy ez most nem fog menni. Az életet ettől függetlenül ne adjam fel? =/

Figyelt kérdés

Hamarosan szóbelizem, és szinte semmit nem tudok, ez tudom, hogy az én hibám, de mivel azt a kevés tételt is megtanultam, és vissza akartam mondani, nem tudtam, így kiborultam, és az egészet hagytam a franca, lesz, ami lesz.

Most viszont gyötör a lelkiismeret-furdalás, a tanárok számítanak rám (kedvelnek), a szüleim eddig büszkék voltak rám, és most szinte biztos, hogy bukom valamiből.

A memóriám rossz, amit tanultam az évek során, semmi nem ugrik be, németből semmit nem tudok, mert nem tanítottak meg rendesen, töriből nem tudok forrást sem elemezni, bioszból semmi, nyelvtanból 2-3 tételt tudok, irodalomból 17 megy, a maradék 3-ról fogalmam sincs.

Szerintetek így elinduljak a szóbelire?

Úgy érzem, hogy megbukom, és meg is érdemelném, és minden este bőgök, hogy egy rakás szerencsétlenség vagyok, öngyilkosságon is gondolkoztam (bár gyenge vagyok ehhez is), de ha feladnám az életet, nem dőlne össze a világ, és megérdemelném, hogy ne éljek tovább. :(

Minden áldott nap gyógyszeren élek 3 hete, nyugtató-féle, de még így is idegeskedem, meg bőgök.

Nem vagyok érett az érettségihez, és gyűlölöm magam.

VAN REMÉNY SZERINTETEK, VAGY FELADJAM? :(


2010. jún. 18. 22:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

NE add fel!!

Rendszerezd a gondolataidat és próbálj vmiféle napirendet kialakítani. Pl. amiből azt érzed, hogy elég jól megy és a legkevésbé szükséges tanulnod rá azt hagyd, ami meg pont az ellenkezője, hogy nagyon nem megy és hiába tanulod azt hagyd a végére. Készíts vázlatot, ha úgy érzed h egy tételt tudsz akkor mond fel. Tarts pihenőt menj el futni, sportolni, halgass zenét, aztán mikor felfrissültél mond el azokat a tételeket amiket aznap tanultál. Utána hagyd őket. Szóbeli előtt átolvasod és eszedbe jut. Ami még fontos, hogy tudd mihez kötni az anyagot. Ha nem értesz valamit, akkor kérj segítséget! Nem szégyen és látják, hogy akarod.

Szedd össze magad. Mondogasd, hogy megbírod csinálni és csak AKARNI KELL!!

Sok sikert! Én szurkolok. És NE ADD FEL! Kitartás. :)

2010. jún. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Ha nem sikerül akkor újraírod összel az éretségeit s addig nyáron mindent megtanulsz.Nem a világvége.Ha tanáraid ekdveltek,szüleid büszkék rád akor nem lehetsz épp olyan szerencsétlen.HAJRÁ,ne sajnálkozz itt.Megfogod csinálni légy erős.
2010. jún. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ahelyett, hogy bőgnél, inkább tanulnál... Utolsó pár napban tanultam meg mindent, tegnap szóbeliztem.

Sóbeli előtti nap már elaludtam ülve, annyira fáradt voltam a sok tanulástól, de sikerült majdnem minden bevágnom.

A nyelvtanokat ne magold be, mert feladatot fogsz kapni, és az alapján kell bemutatni a tételt. Sokkal könnyebb, mint felmondani. Szóval a nyelvtant csak olvasgasd.

Törinél nem a forráselemzésen van a lényeg, a források csak segítségnek vannak ott neked.

Irodalomból tanuld meg a maradék 3-at, az már igazán nem nagy ügy.

A bioszt meg legalább olvasd át az egészet... Én is csak olvasgattam a földrajzot, és egész jól tudtam beszélni.:)

Szóval ne sírj, hanem vesd bele magad a tanulásba!!! Minden perc számít.

2010. jún. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én szerdán érettségiztem, 2 nappal előtte kezdtem el tanulni.

- töriből olyan forrást kapsz + atlaszt, hogy nagyon egyszerűen el tudod mondani akár 5-ösre is

- magyarból 17-et tudsz az nagyon jó, talán nem húzod azt a 3-at

- nyelvtan csak pár pontot jelent, és józan paraszti ész kell hozzá


Menj el érettségire, ne izgulj. Sikerülni fog, ebben biztos vagyok!

2010. jún. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
köszönöm!!!
2010. jún. 18. 22:29
 6/16 anonim ***** válasza:

Előttem szólók elmondtak már mindent!

Nem kell izgulni! Én rosszul lettem, mikor megláttam anno a törifeladatot, de aztán kimentem, ittam egy kis hideg vizet és hibátlanra feleltem :) Amugy akarsz egyetemre járni? mert ha igen ott 10-szer nehezebb vizsgák lesznek... szóval erre majd nevetve fogsz visszagondolni

2010. jún. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

HA NOVELLÁT HÚZOK MAGYARBÓL, KAPOK HOZZÁ VALAMIT?

A versekhez kapok szöveggyűjteményt, na és a novellához????????

2010. jún. 18. 22:29
 8/16 anonim ***** válasza:

Én ma voltam érettségizni,és 2 nappal elötte úgyanugy voltam,mint Te.Az utolsó két napot kb. végig a szobámba zárva tanultam,sirtam, biosszal meg magyarral voltam elmaradva én is.

A mai nap + szombat, vasárnap rengeteg mindenre elég.Ám én is még ma érettségin is mikor bementem félelmembe elkezdtem sirni.Aztán töriből,magyarból :O,meg irodalomból is majdnem 100% os lett a szóbelim.Yaa irodalomból kihúztam a Tótékot,amiről suliba se tanultuk(nem volt rá idő)és nem is olvastam ki.

A lényeg hogy mindent tudj nagyvonalakban és határozottan beszélj.Nem várják el,hogy minden adatot szószerint tudj.

Hidd el menni fog =)

2010. jún. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi, de te nem tanultad, mégis tudtad... én szinte semmit..


GRAT AMÚGY!!!

2010. jún. 18. 22:49
 10/16 anonim ***** válasza:

Ne így állj hozzá a dolgokhoz.

Töriből én tudod milyen "forrást" kaptam? A Száray könyvből szöveget, tiszta legális puskát nyomtak a kezembe.

Fog menni. Amúgy meg a szüleid akkor nem lesznek rád büszkék, ha nem próbálod meg.

2010. jún. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!