Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Alig tudok pár tételt, tiszta...

Alig tudok pár tételt, tiszta ideg vagyok, családom kikészítettem, a tanáraim/szüleim elvárják, hogy jól teljesítsek, de érzem, hogy ez most nem fog menni. Az életet ettől függetlenül ne adjam fel? =/

Figyelt kérdés

Hamarosan szóbelizem, és szinte semmit nem tudok, ez tudom, hogy az én hibám, de mivel azt a kevés tételt is megtanultam, és vissza akartam mondani, nem tudtam, így kiborultam, és az egészet hagytam a franca, lesz, ami lesz.

Most viszont gyötör a lelkiismeret-furdalás, a tanárok számítanak rám (kedvelnek), a szüleim eddig büszkék voltak rám, és most szinte biztos, hogy bukom valamiből.

A memóriám rossz, amit tanultam az évek során, semmi nem ugrik be, németből semmit nem tudok, mert nem tanítottak meg rendesen, töriből nem tudok forrást sem elemezni, bioszból semmi, nyelvtanból 2-3 tételt tudok, irodalomból 17 megy, a maradék 3-ról fogalmam sincs.

Szerintetek így elinduljak a szóbelire?

Úgy érzem, hogy megbukom, és meg is érdemelném, és minden este bőgök, hogy egy rakás szerencsétlenség vagyok, öngyilkosságon is gondolkoztam (bár gyenge vagyok ehhez is), de ha feladnám az életet, nem dőlne össze a világ, és megérdemelném, hogy ne éljek tovább. :(

Minden áldott nap gyógyszeren élek 3 hete, nyugtató-féle, de még így is idegeskedem, meg bőgök.

Nem vagyok érett az érettségihez, és gyűlölöm magam.

VAN REMÉNY SZERINTETEK, VAGY FELADJAM? :(


2010. jún. 18. 22:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
én hiszek benned :)
2010. jún. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én hétfőn szóbelizek, habár nekem csak 12 tétel hiányzik, de leírom mi kéne miből, mert utánaérdeklődtem. Ha már leírták, sajnálom hogy ismételek, nem olvastam el semmit.

Történelem: a forrás elég jó segítség, a legjobb haverom csak abból szerintem elérte a 4est. olvasd el egyszer mindet.

Irodalom: tanuld meg milyen névhez milyen mű tartozik, ha az regény vagy novella olvasd el. A verset majd helyben elemzed, elmondod a véleményed, ennyi.

Nyelvtan: Sajnálom, de ez a magolós rész, viszont ne keseredj el, tudás nélkül is össze tudsz makogni valamit, nem árt elolvasni.

Nem halsz bele, ha rááldozol egy délutánt az elolvasásra, a nyelvhez meg csak annyit mondok hogy 1-2 alap mondatot tudsz produkálni, és csak 4 pont kell a 10%-hoz. Azt ne mond, hogy az nem menne. Én ichin meg ich wohne in szinten állok (az írásbelim is csak 77/117 lett, amit csodálok is), és egyáltalán nem készülök. Ma beleolvastam, próbáltam magamtól összeszedni 4-5 tételre egy-egy mondatot, örömmel könyveltem el hogy sikerül, még így is, hogy tegnap óta nem aludtam. Átestem a holtponton, és nem tudok aludni.

Nem tudom milyen tárgyból érettségizel, de ha lesz hozzá segítség, akkor könnyen meg van a 10% megint csak... Ha nincs, azt is olvasd át.

2010. jún. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Hajajj most látom biosz, ahhoz nem tudok mit hozzászólni, nem értek hozzá:)
2010. jún. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, én csütörtökön kihúztam az Ember tragédiáját annyit tudtam belőle, hogy kik a szereplők:D ezt a tételt nem is olvastam és Madáchról se tudtam semmit... A könyv végei jegyzetekből merítettem mindent, és voila 4-es lett:D A tanárok nem szőrösszívüek nekik is érdekük, hogy átmenjél és segítenek amennyit tudnak.
2010. jún. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok, mint te de én nem attól tartok hogy a tanárok, vagy anyum csalódni fog bennem. Középszintű matekon nem értem el a 20%ot és így mennem kell szóbelizni, teljesen elkeseredtem heteken át nem tanultam, csak szenvedtem, hogy nekem már mind1, ráadásul angolból se vagyok jó, és ugy voltam vele hogy esélyem sincs arra hogy leérettségizzek. Anyum nyugtatott és még most is nyugtat azzal, hogyha most nem sikerül akkor majd ősszel...persze nem akarom ezt elfogadni mert szörnyű lenne, de ha azt nézem hogy azt se tudom merre megyek tovább, még nem jelentkeztem sehova..szóval tovább tanulás szempontjából mind1 hogy sikerül e most, vagy nem... (lelkileg viszont megviselne a bukás)

De elkezdtem tanulni 2hete, szorgosan oldogatom a matek feladatokat is, készülök ezerrel(bár elég későn kezdtem el), és már kezdek bízni abba hogy van némi esélyem...egyébként én is nyugtatózok, meg b vitamint eszek a stresszoldó hatása miatt...

Szóval ne add fel, van remény. Az öngyilkosságot meg felejtsd el, akkor csalódna benned mindenki a legnagyobbat. A problémákkal szembe kell nézni...aztán az idő majd mindent megold 2-3év múlva mosolyogva gondolsz majd vissza erre a buta kérdésedre. :-D

Sok sikert!

Szorítok nagyon

2010. jún. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Utolsó válaszoló vagyok.

Mi újság?

2010. jún. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!