Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valaki elmegy egyetemre/fősulira és nem koliban vagy albérletben lakik, hanem a szülei vesznek egy lakást?

Figyelt kérdés
Sok ember ezt furcsának tartja.
2018. aug. 17. 20:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy szerencses.
2018. aug. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy aki teheti, tegye is meg :)


Én havi 70-80e-t fizetek albira a lányomnak, ha lett volna önerő, inkább veszünk mi is, de nem volt. 5 év alatt közel öt millát fizetek ki :(

2018. aug. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy szerencsés, hogy a szülei megtehetik, és meg is teszik.

Ha van rá lehetőségük, és koleszba nem veszik fel a gyereket, akkor már csak pénzügyileg is megfontolandó lépés, még ha nem abban a városban képzeli el a jövőjét akkor is, mert még ha csak egy bsc-t végez csak el, akkor is 4 évvel simán lehet számolni, annyi idő alatt pedig egy albérletre simán ki kell fizetni legalább két milliót(ha többen vannak az albérletben, de ha egyedül, akkor ennek legalább duplája), utána pedig el is lehet adni, vagy kiadni.

2018. aug. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajom ezzel... egészen addig, ameddig nem vág fel vele.


Exemnél rendzseresek voltak a lenéző "mi az hogy neked nincs lakásod", stb. mondatok mások felé.

Aztán egyszer bepöccentem és megmondtam neki, hogy ne legyen elszállva, mert Ő momentán SEMMIT nem tett még le az asztalra, hiszen a laksát is a segge alá tolták.


Szög volt a koporsóban ez a kirohanásom, de kit érdekel :D

2018. aug. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem furcsának szokták tartani, hanem inkább irigykednek és megy a szöveg hogy apuci alá tolta, honnan van a családnak pénze, biztos az ő családja is tolvaj vállalkozó/politikus stb. Meglepően szemét módon szoktak az ilyenhez hozzáállni.


Szerencsés, hogy a szüleinek telik erre, sajnos manapság viszonylag kevesen tudják ezt megtenni, pedig hatalmas segítség lehet. Egyetem alatt és pályakezdőként is nehéz kolit meg albérletet fizetni, úgyhogy hatalmas segítséget kap ezzel a szüleitől. Lakás méretétől függően még szerezhet lakó vagy szobatársat is és akkor még a rezsivel is jobban jár.


Részben irigykedek én is, de közben úgy vagyok vele hogy nekem ettől se jobb se rossabb nem lesz az életem, meg nyilván a szülő azon van a gyerekének megadjon mindent amit tud, szóval nem az én dolgom ki hol lakik egyetem alatt.

2018. aug. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó neki. Nekünk sajnos még albérletre sem futja, nemhogy lakásra.
2018. aug. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Miután én egyetemre mentem, sok-sok kilométerre otthonról, és koleszban laktam, néhány évre unokatesóm is abba a városba került. Neki tudtak venni lakást, és én meg nagyon örültem ennek, és hogy neki így jóval könnyebb lesz. :) Egyébként a csoporttársai sem nézték ki, vagy irigykedtek rá emiatt, hanem inkább nála tartottak összejöveteleket, és tök jó kis csapat kovácsolódott így össze. Szerintem aki megteheti, annak tényleg hasznos, és talán jobban meg is éri ebbe beruházni, mint az albérletet fizetgetni évekig.
2018. aug. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Ha valaki megteheti még sokkal jobb is. SZámold csak ki. Veszel egy házat 10 millióért, azt ugyan úgy el tudod majd adni, ha már nem kell, de egy albérletre évek alatt 5-6 milla is elmegy, ami nem jön vissza.
2018. aug. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Én ha lenne pénzem, se vennék lakást a gyereknek, inkább a felé ösztökélem, hogy menjen ki külföldre tanulni. :)
2018. aug. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én irigylem őket nagyon is.

Egyrészt, őneki csak az ölébe hullot, nem tett semmit érte,

másrészt, neki az egyetem is jóval könnyebb lesz, hiszen 2 alapvető dolog máris rendelkezésére áll, ami a koleszosoknak / albérleteseknek nem feltétlen:

- akkor tud aludni a saját lakásban, amikor akar

- és akkor tud tanulni, amikor akar


Akinek saját lakása van, az egyetemet is szerintem kevesebb csúszással, kevesebb pótvizsgával és boldogabban végzi el.


Ennek ellenére, ha egyszer majd nekem is gyerekem lesz, és megtehetem, én is venni fogok neki.

2018. aug. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!