Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valaki elmegy egyetemre/fősulira és nem koliban vagy albérletben lakik, hanem a szülei vesznek egy lakást?

Figyelt kérdés
Sok ember ezt furcsának tartja.
2018. aug. 17. 20:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nálunk ez volt a helyzet. Szerintem remek, hogyha egy szülő ezt megteheti. Pláne ahol több gyerek van. Mi többen vagyunk testvérek, és így sokkal jobban megéri, mint fizetni az albérletet, vagy a kollégiumot. Nyilván egyszerre kifizetni egy lakás árát megterhelőbb, de szerintem aki teheti, az tegye meg. Mert azért hosszútávon a kollégium/albérlet fizetése is sok, főleg ha sok a gyerek. Szerintem ebben nincs semmi furcsa. Mindennel ez a helyzet. Valamelyik szülő megteheti, hogy vesz a gyerekének tellefont, a másik nem. Valemelyik megteheti, hogy vesz neki lakást, a másik nem. (nyilván a telefon és a lakás nem egy árkategória, de most nem ez a lényeg..)

Ha a jövőben lesz gyerekem, mindenképp próbálok majd törekedni arra, hogy vehessek neki egy lakást.

2018. szept. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
* telefont
2018. szept. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Persze evvel az is együtt jár, hogy több évig a testvéreiddel laksz. Ami nem feltétlen rossz, csak valakit zavarhat, hogy még huszonévesen is ennyire együtt vannak. Nekem nem volt vele gondom, mindenki élte a saját életét. A lényeg az, hogy így sokkal jobban kijöttünk, mintha mindenki ment volna albérletbe/kollégiumba.
2018. szept. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!