Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon félek a középiskolától....

Nagyon félek a középiskolától. Más is ennyire fél?

Figyelt kérdés
Egyszerűen rosszul leszek, ha szóba kerül. Minél közelebb van, annál jobban rettegek. Még nem készültem fel erre. Korainak érzem, hogy ilyen hamar bekerülök egy számomra új közösségbe. Félek, hogy ott sem fognak szeretni, és ott is én leszek akit mindenki bánt. Egyszerűen rettegek. Görcsbe rándul a gyomrom, ha rá gondolok.
2018. aug. 19. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Bár én egyetemre megyek de nem félek, hanem várom. Azért nálunk középsuli első osztályában sem volt meg ez a szint, hogy valakit bántsanak és szekáljanak, valakivel biztos meg fogod találni a közös hangot. :) Ne félj a többiektől csak azért, mert még nem ismered őket, attól még nem feltétlenül lehetnek rosszak, kivétel nélkül. Inkább élvezd még ki a nyarat!
2018. aug. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy találni fogsz valakit, akivel jól elleszel majd. Én is rettegtem a középiskolátől, főleg az ismeretlen közösség miatt. Én ráadásul két különböző középsuliban is voltam kilencedikes, mert sulit váltottan. De mindkét helyen lettek barátaim már az első nap, pedig eléggé egy introvertált ember vagyok.

Ne gondolj arra, hogy szörnyű lesz mert csak rosszabb lesz. Tudom, hogy nehéz ehhez a változáshoz pozitívan hozzáálni. Én úgy voltam vele, hogy lesz ahogy lesz, de nem idegeskedek rajta, mert csak ront a helyzeten.

Sok sikert neked az új évedhez, remélem nem igazolódnak be a félelmeid és egy jó osztály részese leszel. ^^

2018. aug. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nem kell félni. Gondolj bele, hogy másnak is új lesz,nem csak neked. Ott SEM fognak szeretni, ...ott IS mindenki téged bánt? Miért általánosba nem szerettek és bántottak?

Bízz magadban. Hozzá kell szokni, hogy sok helyen bizony szemetek az emberek, de ez őket minősíti, nem téged. De attól te nem leszel kevesebb. Ők saját magukat minősítik.

Arról nem is beszélve, hogy lehet, hogy jó társaságba kerülsz, így feleslegesen idegeskedsz előre.

2018. aug. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A korodban természetes, hogy félsz ettől, a többiek között is biztos van aki fél. A tinédzserkor borzalmas, annyira boldog vagyok, hogy túl vagyok rajta, egyszer te is túl leszel :D Könnyű azt mondani, hogy ne stresszelj rá, de ez a megoldás.Ha idegeskedsz és félsz, akkor zárkózott leszel és úgy nehéz barátokat találni. Gondolom, az általános iskolában nem voltak túl jó tapasztalataid... Próbáld úgy nézni, hogy most mindent tiszta lappal kezdhetsz :) Azt tanácsolom neked, hogy keress valamilyen hobbit, ahol közösségbe járhatsz, pl. foci, önkénteskedés, vagy akármi, hogy gyakorold az ismerkedést. A helyi nevelési tanácsadóban lehet járni ingyenes pszichológiai tanácsadásra (a szüleidnek sem tudniuk róla), egyáltalán nem ciki, és pont azért vannak ott, hogy segítsenek, ha írsz privát üzenetet, segíthetek megkeresni/ felvenni velük a kapcsolatot. Minden jót! :)
2018. aug. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!