Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más is így élte meg a 12....

Más is így élte meg a 12. osztályt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Még csak egy hete vagyok végzős, de már most gyomorgörcsöm van ettől az évtől, a szalagavatótól, az érettségitől...

Két emelt érettségit kell tennem (biosz, kémia) és őszintén úgy érzem, hogy nem lesz elég időm felkészülni rájuk. Rengeteg időmet el fogják venni a szalagavatós táncpróbák az első félévben, emellett sportolok is és most csinálom a jogosítványt.

Alig van úgymond szabadidőm. Most már eljutottam arra a szintre, hogy nem az a baj, hogy nem tudok elmenni egy egésznapos vásárlásra vagy megnézni egy filmet, hanem az, hogy nincs időm tanulni a szabadidőmben :D .


Ti hogy éltétek meg ezt az évet? A középszintű érettségikre mennyit tanultatok? Tényleg olyan nehéz volt ez az egész, mint amilyennek tűnik és mint amilyennek a tanárok többsége beállítja?


Köszönöm a válaszokat

18/L



2018. szept. 7. 19:08
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
66%

Végzősként még javában versenyszerűen sportoltam, a heti 5 edzés és hétvégén a meccs utazással elvitt rengeteg időt. A szalagavatóval túl sokat nem foglalkoztam, 4 próba volt, azon ott voltam. Ezen kívül kb semmi tennivaló nem volt. Én is emelt biosz-kémiát csináltam de egy közel 2 hónapos betegség miatt nagyon lemaradtam és nem sikerült jól felkészülnöm. A közepekre nem tanultam semmit, nem lett negyesnél rosszabb jegyem. De mivel az emeltek nem lettek jól, így ki kellett hagynom egy évet és újra kellett érettségiznem. Nagyon hamar elment az az év, jót tett nekem hogy vegre volt egy kis időm és simán felvettek utána.

Szóval ne stresszelj, legrosszabb esetben kihagysz egy évet.

2018. szept. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Én szakgimibe jártam, ezért felvettek volna mindenképp ötödévre. Nekem a 12. első féléve leginkább azzal telt, hogy jelentkezzek e egyetemre, vagy majd egy év múlva. Januárig amúgy diákmunkáztam is suli után hétköznap, aztán abba kellett hagynom az érettségi miatt (tételkidolgozás, röpdogák, én meg este kilenckor értem vissza a koliba). Végül annyira nem voltam biztos magamban, hogy maradtam ötödéven. A szalagavató amúgy kimaradt, nem szeretek emberek előtt táncolni, és magántanárhoz sem jártam. Igazából az egész érettségire nagyon keveset tanultam. :D A nyelvem lett egyedül hármas, mert nem engedtek angolból érettségit tenni, csak németből, amiből nagyon rossz vagyok, a többi tárgy négyes vagy ötös lett. Az okj-vel meg kaptam még plusz pontokat is, most egyetemre járok, és nem bántam meg. Ne izguld túl. Én a vizsgák napján majd' szét szakadtam a vérnyomásomtól, amint kijöttem, az első gondolatom, ami megfogalmazódott az az volt, hogy "...ezért????" :D Ha amúgy is jó tanuló vagy, meg pláne ne.
2018. szept. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egy kicsit megnyugodtam, akkor a közepek miatt nem fogom túlhajtani magamat. :)

2018. szept. 8. 08:12
 14/28 anonim ***** válasza:
44%
Én egy relatíve erős gimnáziumba jártam, nyelvi osztályba, úgyhogy mindenből a maximumot kellett hoznunk vagy forgatták a szemüket a tanárok. Az érettségitől így utólag bátran mondom azt, hogy nem kell félned, persze az a kettő amiből emeltezel nem a legegyszerűbb, de az egyetemen egy zh is nagyobb dolog lesz mint az érettségi. Jogsit szintén utolsó évben csináltam, pár héttel a szalagavató előtt, de nem idegeskedtem, úgyse számít sehova. A szalagavatóban meg pont ez a jó, mindenki idegbe volt, ment a vita, a hiszti a lányoknál hogy milyen ruha legyen, de a végére amikor odaértünk mint végzős osztály, addigra mindenki azért "testvére" lett valakinek. A közép érettségik vicc kategória, csak a magyartól tartottam, mert nem voltam benne a "kedvenc körben", ráadásul évközben is paráztatott a tanár személyesen is, de amúgy mindegyik könnyű, és simán meg lehet őket csinálni. Sok sikert.
2018. szept. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
44%

Németből előrehozottat csináltam 11. végén, a jogsimat még 17 évesen letettem. A gimi alatt végig kitűnő vagy jeles voltam. A szalagavatós táncot kihagytam(amit így 2 év után még mindig nem bánok, de amúgy is olyan januárra már úgyis lecseng az egész és tudsz készülni).

Az érettségikre való készülés tárgyanként:

-töri közép - lehet 3-4 ezerért venni egy tök jó könyvet, amit minden évben kiadnak és az adott év tételei vannak benne kidolgozva. kizárólag ebből készültem.

- magyar közép - írásbelire igazából nem tudsz készülni, szóbelire meg elkértem egy osztálytársam jegyzetét és a szóbeli előtti nap átolvastam.

- matek emelt - legtöbbet erre készültem, de ez sem volt megterhelő, a matektanárunk megírta nekünk a tételeket és a szóbelire abból készültem, az írásbelire meg úgy, hogy megírtam a háziaimat...

- infó közép - ez egy vicc volt :D az "írásbelire" konkrétan az életben készültem, meg ugye a microsoft irodai programcsomag eléggé felhasználóbarát cucc... szóbelire meg szintén kölcsönkértem a tavalyi előrehozott érettségisek tételsorát és pár hiányzó adatot kikerestem meg hozzáírtam.



Én speciell a suliba töltött 5 év alatt(nyelvi előkészítős voltam) abban az évben éreztem magam a legjobban. Addigra megismertem az összes tanár elvárásait, az érettségi szünetet szigorúan pihenéssel és sorozatozással töltöttem. Iszonyú keveset tanultam csak és kitűnő érettségim lett és a bizim pedig jeles(és pont olyan tárgyból lettem 4-es, ami nem számított a felvételibe) és ugye az egyetemre is simán felvettek.

Egy kicsit viszont néha bánom, hogy nem készültem eleget és csak 437 pontom lett, lehetett volna 450 feletti is, de ez csak szimpla hiúság, az életben semmilyen hátrányom nem származott belőle, mert felvettek az első helyre és még a koliba is bejutottam tanulmányi pontok alapján :)

2018. szept. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
55%
Szia. Én pont ugyanígy vagyok ezzel mint te. Én is biosz kémia emelteket teszek, jogsit csinalok, sportolok, szallagavatónkra is késtülni kell+ a mi sulinkban van végzős bál ami plusz macera... És természetesen én is izgulok. Szerencsére kémiából eléggé jó vagyok. A bioszt pedig nem kell annyira érteni max a biokémiás részét. Sokat segít hogy járok különórára is faktok mellett, így heti 9 kémiám és 6/7 bioszom lesz, plusz minden nap tanulok még legalabb 1-2 órát. A többi kötelező érettségi tárgyra minimálisan készülök mert azok elvileg nem olyan nehezek, és duplázni szeretnék Azt tanácsolom, hogy beszéld ki az idegességedet a barátaiddal, családoddal, legyél velük sokat és ne csak tanulj néha lazíts is,kell egy kis pihenés az agyadnak. Menj el különtanárhoz, ha szükségét érzed,az csak jó ha minnél több helyen hallasz kémiát/bioszt. És azt se felejtsd el ha esetleg idén nem jön össze nem dől össze a világ, próbálkozhatsz egy évvel késöbb vagy októberben is. Max egy évig nyelvet tanulsz, a nyelvtudás csak előny. Sok sikert kívánok neked. :)
2018. szept. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom mit stresszeltek ezen annyit :D nekem ez eddig a leglazább évem :D fizika emeltet teszek es most csinalom en is a jogsit, de a suli nem para egyaltalan.
2018. szept. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat és a tanácsokat is.

Most már nem is tűnik olyan vészesnek ez az év sem, csak amikor múlt héten megkaptam az órarendet, majd minden nap beszerveztek még egy plusz órát ebből is, abból is, kikristályosodott a szalagavatós próbák időpontja egy kicsit bepánikoltam.

2018. szept. 10. 15:27
 19/28 anonim ***** válasza:
62%
Na es amorf legalabb az idopont?😅
2018. szept. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Én bírtam a 12. évemet. Mindenki idegeskedett a ruhák/tánc miatt, én meg hátradőltem és élveztem, hogy mindent megszerveznek helyettem :D. A szalagavatós tánc tök jó volt, főleg hogy palotásoztam is. Az érettségitől meg nem kell paráznod, ha tisztességesen felkészülsz az emeltes tárgyaidból. Órákra azért járj be, érettségi időszakban meg ne menj buliba/inni/koncertre/stb.

Sok sikert!

(Amúgy orvosi a cél?:))

2018. szept. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!