Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy főre jutó jövedelem...

Egy főre jutó jövedelem kiszámítása?

Figyelt kérdés

Összeadtam édesanyám és édesapám egy havi nettó bérét, majd elosztottam hárommal (ennyien élünk együtt). Mindketten a minimálbér alatt keresnek, az így kapott szociális pontszámom viszont csak 1. Rosszul csináltam valamit?


(Rendszeres szociális támogatáshoz kellene.)


Köszönöm előre is!


2018. szept. 11. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden egyetemen máshogy számolják. Nézd meg a HTJSZ-ben.
2018. szept. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét szülő dolgozik, és egyedüli gyerek vagy... ezért ennyi.

Jól számoltad.

2018. szept. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az ELTE-ről van szó, a szabályzatban sem találtam részletes leírást, de pl. olvastam olyat is, hogy mindenkori minimál nyugdíj másfélszeresével csökkentett összeg stb. Itt mire gondolnak? Még a nettót kéne tovább csökkenteni, vagy a nettóból csak a SZJA-t kellett kivonni és kész? Már teljesen belezavarodtam, és félek, hogy nagyon mérgesek lesznek rám, ha elrontom.
2018. szept. 11. 19:38
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt találtam.

2018. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem rontottad el. Az én szüleim kicsit minimálbér fölött keresnek (egészségügy és köztisztviselő), nekem a BME-n mínusz pontom lett, nem is kevés. Egy barátnőm szülei elváltak, két kisebb tanuló testvére van, és így is csak 15 pontja lett. Kb 30 fölött járt szoctám.
2018. szept. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!