Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek fel emeltszin...

Hogyan készüljek fel emeltszintű biológia érettségire?

Figyelt kérdés

Október végén fogok újraérettségizni, már átvettem mindhárom tankönyvet, és folyamatosan oldogatom meg az előzőésvi érettségi feladatsorokat.(10 db körül csinálhattam meg eddig) Kb mindegyik 75% körülire sikeredett, viszont nekem 85% kellene minimum, hogy felvegyenek majd állatorvosira.

Van esetleg olyan közöttetek, akinek 85-90%-ra vagy a fölé sikeredett és megosztana néhány hasznos tippet?



2018. szept. 26. 00:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a panemsulis biológia könyvet tanultam, 88%-ra bőven elég volt úgy, hogy kifogtam egy olyan feladatot is, aminek az anyagát meg se tanultam a könyvből.
2018. szept. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Iden irtam 86%-ot, de igazabol hasonlo modszerekkel, mint te irtad. A legfobb fegyverem az elozoevi tesztiras volt nekem is. Viszont, az, hogy most elesben 86 lett, az korant sem volt egy allando szintem. Mar gyakorlott koromban is egy 80-as utan siman irtam egy 70-est, majd 60-ast, es igy felvaltva irogattam hol jot, hol rosszat (kezdokent meg aztan 50-eseim is voltak). Attol fugg, hogy epp melled all-e a szerencse, ha igen, akkor a neked kedvezo feladattipusokat kapod, es akkor siman lehet 85 a 75-bol.

A maradek par hetben meg nem keso tanulni. A tankonyv tul hosszadalmas, nem biztos, hogy ki tudod emelni belole a lenyeget, en inkabb a neten irt kidolgozott teteleket szerettem (csak vigyazz, hogy viszonylag megbizhato forrasbol legyen). Vagy ha van idod es kedved, dolgozd ki sajat magadnak a tetelt, a tanarok szerint az hasznos, mert azzal is tanulsz (noha en nekem a tetelkidolgozas egyenlo volt a letoltessel).

Ha esetleg mododban all, kereshetnel egy felkeszitotanart is. Vagy esetleg a volt tanarod nem segitene?

Az is hasznos lehet, ha megprobalsz ugy tanulni, hogy a friss tananyagot kikerdezed magadtol, felmondod magadnak. Ezzel egyreszt fel is idezed, masreszt feny derul a hianyossagokra es tudod korrigalni.

Fontos, hogy jol es pontosan megtanuld a szakszavakat, es a jelentesuket megfogalmazni is jol tudd.

Ha van olyan tananyag resz, amirol tudod, hogy kevesbe megy, arra meg probalj ramenni a maradek idodben. Nekem pl nem ment a novenytan, ezert majusban azt nagyon tanultam.

2018. szept. 26. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia:) én is idén érettségiztem 92%lett.

Én nagyon tudom ajánlani a Nagy Etele érettségi összefoglalót és a munkafüzet is:) viszont önmagában az kevés, a mozaikos könyvekkel együtt használva viszont király! Nekem rengeteget segített H kinyomtatták a régebbi érettségiket és megcsinaltam őket, sokszor a feladatok megoldása által értettem meg az a főtt anyagreszt:) Sok sikert kívánok neked;)

2018. szept. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!