Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen át tudok iratkozni...

Egyetemen át tudok iratkozni az alattam lévő évfolyamba?

Figyelt kérdés

Mérnökinfós vagyok.

Sok problémám van :(


Van egy tárgy, amit sajnos 3.-ra sem sikerült megcsinálnom (aláírást sem szereztem). Minden más rendben van! 4. tárgyfelvételre már ki kell fizetnem 2 félévet.


Én 2016-ban nyertem felvételt.

A 2017-ben induló képzésnek már teljesen más tanmenete van! Sokkal jobb, gyakorlatorientáltabb. Ide szeretnék átiratkozni csak nem tudom lehet-e?

Ha igen el tudom-e fogadtatni a tárgyakat, amiket már megszereztem.


(Nem akarok újra felvételizni, nem akarom előröl kezdeni.)



Ha mindez nem lehetséges akkor, hogyan tudom a 4. tárgyfelvételre a kérvényt benyújtani? Neptunban van kérvények között ilyen, de még nem tudtam megnézni mert le van tiltva.



2018. dec. 30. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Ha újrafelvételiznél, nem kellene újra kezdeni. Gondolom, a tárgyak 90+%-át el tudnád fogadtatni. Ha minden más megvan, akkor az alatt lévő évfolyamba csatlakoznál be, csak tiszta lappal indulnál. - Persze, ha anno épp csak bejutottál, és most talán nem vennének fel, az más, különben nem értem, mi a probléma...
2018. dec. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Újra felvételizel, a meglévő tárgyaidat meg elfogadtatod. Félévek elején lesz 1-2 zsúfolt heted, de nem kell mindent elölről kezdened.
2018. dec. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És tárgyelfogadásnál mennyire lehet probléma, hogy a neve megváltozott a tárgynak de nagyjából ugyan azt tanulják?
2018. dec. 30. 14:25
 4/8 anonim ***** válasza:
semennyire
2018. dec. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Am korábbi évek átlag felvi ponthatára 290-volt. Nekem 320 környékén van.


Nincs nyelvvizsgám (sajnos nem jutottam el még odáig), ez probléma lehet újrafelvételizésnél? 2019-ben ha jól tudom még nem szükséges.

2018. dec. 30. 16:01
 6/8 anonim ***** válasza:
most még nem
2018. dec. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Még egy utolsó kérdésem lenne. Ha most újrafelvételizek, de ponthatár alá kerülök, attól függetlenül folytathatom a jelenlegi képzésben? Hiszen nem iratkozok ki.

Csak akkor kell kiiratkoznom amikor biztossá vált hogy felvettek az új képzésbe. És utána beiratkoznom. Nem?


És köszönöm a válaszokat! :)

2018. dec. 30. 16:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Most még nem szükséges, nyelvvizsga nélkül is felvételizhetsz. A tárgyak eltérő nevei pedig nem okoznak problémát. Ha más intézményből jönnél, akkor is el lehet fogadtatni a tárgyakat, pedig ott még nagyobb eltérések lehetnek. Tárgyelfogadáskor a tárgy tematikája a lényeg, az alapján fogják elfogadni. Ilyen esetben lehet, hogy ugyanaz az oktató és tudja is, mi volt a régi tárgyban, de biztosra kell menni: az elfogadtatni kívánt tárgy tematikája mindig legyen nálad kinyomtatva, hogy ott, a helyszínen el tudja olvasni.
2018. dec. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!