Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tanácsoltok melyik egyetem...

Mit tanácsoltok melyik egyetemet válasszam?

Figyelt kérdés

Megjelöltem a Pázmányt és a Károlit.

Mindkettőre szinte 100%,hogy felvesznek az előző éves ponthatárok alapján, ez már nem gond

A gond az, hogy Gödöllőn lakom, és most is több mint 1 órát utazok a gimibe.

Ha a Pázmányra megyek, ami nevesebb, oda 1,5 órát kéne utaznom mert kint van a Tárogató úton, ha a Károlira megyek, ami kevésbé neves, akkor pedig "csak"(nekem ez tökéletes lenne) kb 1 órát kéne, mert a belvárosban van (Dózsa György út tudtommal) tehát még közelebb is mint most a gimim.

Mit tanácsoltok?


2019. ápr. 21. 00:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A Pázmány legtöbb bölcsész szakja Budapesten foglal helyet a Mikszáth térnél, csak néhány van Piliscsabán. A Károlinak a magyar, töri, anglisztika van a Dózsa György úton, a pszichológia a Bécsi úton, a többi (japán, germanisztikák, szabadbölcsész, szociológus) meg a Reviczky utcában.
2019. ápr. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Szuper. Akkor mi van a Tárogató úton?

Akkor ez a kérdés nem is létezik.:)

2019. ápr. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én nem ez alapján választanék a helyedben. Sokkal fontosabb ennél az, hogy melyik a szimpatikusabb, jobb egyetem, a többit meg úgyis megoldod majd. Másik egyetemre járok ugyan (az egyetem mellett van a koli és könnyen lehet helyet kapni), de nálunk ilyenkor jellemzően egy-két félév után beköltöznek koliba az emberek, akár 1, akár 1,5 óráról van szó. Nem csak a távolság, de a társaság miatt is így döntenek sokan.
2019. ápr. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Az ingázás kemény dolog, akár 1, akár 1,5 óra. Az a fél óra különbség kétszer fél óra, mert gondolom haza is akarsz menni :Dd de ha a Pázmány szimpibb,nem csak tanulmányilag, hanem érzed azt a kis pluszt, hogy szívesen tanulnál ott, akkor vállald be. Ha a Károli, akkor meg azt.

Később (nem első félévben!) vállalhatatsz heti 2-3-4 nap diákmunkát és ha gyors vagy, kifoghatsz jó áron albérletet. Persze nem kötelező felköltözni, de hidd el, a tárgyfelvétel ritkán eredményez ideális órarendet. Gondolok itt arra, hogy lehet 18:00-19:30-ig órád, a távolsági buszok meg már nem mennek olyan sűrűn este. Úgy hogy vagy rohansz, hogy elérd, vagy vársz egy csomót a következőre. Talán Gödöllőre jobb a közlekedés, mint Aszód/Hatvanba vagy Csömörre pl. Szoritok, hogy jó orarended legyen!

Mindezt tapasztalatból mondom. Bárhogy is döntesz, sok sikert és tartalmas egyetemi éveket kívánok! : )

2019. ápr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
a tárogatón pl anglisztika van egy barátnőm oda jár, úgyhogy kár okoskodni
2019. ápr. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Akkor pontosítok. A Pázmány btk négy helyszínen van. A társadalomtudományi képzések és a pszichológia szak van a Mikszáth téren, bölcsész szakok Piliscsabán és a Tárogató úton, a tanító és az óvodapedagógus szak pedig Esztergomban.

Szerintem nem rosszabb a Károli, felesleges csak ezért bevállalni egy hosszabb utazást.

2019. ápr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
#16 a kínai szak például a Mikszáth téren van, szóval nem minden bölcsész szak van Piliscsabán.
2019. ápr. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Egyébként itt megtalálható, hogy melyik Pázmány szak hol foglal helyet: [link]
2019. ápr. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg, igazad van, a kínai szak is a Mikszáth téren van! :) Teljesen kiment a fejemből, hogy ők is velünk vannak egy épületben.
2019. ápr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!