Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek is nehéz volt a...

Szerintetek is nehéz volt a mai matek érettségi?

Figyelt kérdés

Ha te is igy gondolod, nyomj egy aláírást.


[link]


2019. máj. 7. 20:15
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
76%

Minden évben az van, hogy "Jajj, ez volt az eddigi legnehezebb matek érettségi". Ahogy írták, szánalmas ez a petíció gyűjtés, nyilván nem is fogtok semmit elérni vele.

Ez a matek érettségi egyáltalán nem volt nehéz. Aki szerint az volt, az milyen feladatokra számított?


Szerintem azért érzik az érettségizők egyre nehezebbek mert egy butábbak is (mint magyarból, helyesírásból is)!

2019. máj. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
83%

Semmi nehéz nem volt benne, ha tanult az ember, könnyedén meg tudta csinálni.


A petíciózás szánalmas, az "érvelések" pedig röhejesek. "Az egesz osztalyom sírva jott ki" meg hasonló nevetséges tinirinyák.

2019. máj. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
23%

Nyilván azok rohadt könnyen irjak, hogy könnyű volt, aki mindig is zseni volt matekbol, esetleg ilyen iranyba ment tovább vagy most rohadtul nem érettségizett, szóval max rapillantott a feladatokra és nem kell aggódnia, hogy mennyi pontja lesz emiatt...


Érdekes módon a probaerettsegit megírtam 4-esre kb 0 keszulessel, erre tanultam és ez nekem is nehezen ment...

De nalunk még a szin ötös tanuló is azt mondta, hogy örül ha négyes, mert neki is nehéz volt...



Egyébként meg ha már a szánalmas dolgoknak tartunk, az is szánalmas, amikor a pár évvel vagy generációval idősebb emberek mondjak, hogy ‘Jajj, a mai fiatalság milyen szörnyű, egyre hülyébb, nem jo a helyesírása, stb...’

Igen, nyilván van olyan, akire igazak ezek, de nem kellene mindenkit 1 kalap alá venni...


(És igen, lehet most a válasznal én is van, amit felreortam/kijavotott az autocorrect, de könyörgöm, emberek vagyunk...)

2019. máj. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
94%

Ha az eredmények gyengébbek, akkor a felvételi ponthatárok csökkennek. Ergo minél gyengébben sikerült a matek érettségi országos szinten, annál kevesebb pontot érnek el a hallgatók -> annál kevesebb pont kell a bekerüléshez, ha a matekos szakra jelentkeznek.


Akik NEM matekos szakra jelentkeznek, és középérettségit írtak, nekik mindegy (kellene hogy legyen), hogy kicsit gyengébb lett-e, mert ezt az eredményt nem viszik tovább.


Akik matekos szakra jelentkeztek, azoknak pedig az emelt szint alapelvárás, így ha ez a picit nehezebb közép ilyen gyengén ment, jó indikátor lehet, hogy talán még nem áll készen.

2019. máj. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
96%

"Nyilván azok rohadt könnyen irjak, hogy könnyű volt, aki mindig is zseni volt matekbol..."

Mint minden érettségi, a matematikaérettségi is a tudásod felmérésére szolgál. Minél jobb vagy matematikából, (illetve nyilván minél jobban teljesítesz stresszhelyzetben,) annál jobb lesz az eredményed, mi ebben a meglepő? Ha nem vagy jó matematikából, nem ilyen irányba készülsz tovább, mit vártál? Mit pattogsz? Átlagos készségekkel/tanulással nem fogsz 95%-osat írni, nincs ebben semmi meglepő.


Vizsgakörülmények közt a legtöbb ember gyengébben teljesít, ebben nincs semmi meglepő. Az, hogy otthon milyenre írod, csak irányadó. Ha élesben nem úgy megy, az nem azt jelenti, hogy a világ legtörvénytelenebb, legnehezebb matematikaérettségijét tolták eléd... :)



Mellesleg tavaly érettségiztem, nem vagyok több generációval idősebb. (Az érettségi éve előtt két évig magántanulóként semmit sem tanultam, nem foglalkoztam az iskolával, kábítószereztem stb. Az utolsó évben észbe kaptam és TELJESEN EGYEDÜL felkészültem. 92%-osat írtam.)

Semmi különös nem volt az idei matematikaérettségiben. Komoly szabályok írják elő, milyen feladatok felelnek meg, nem a hasukra ütve írják nektek a gonosz tanárbácsik kib*szásból. ;)


És még egy dolog: az egyetemhez képest az érettségire való tanulás egy vicc. Ha ez nem ment, az sem fog menni. Érdemes olyan irányba tovább menni, amiben tényleg tehetséges vagy.

2019. máj. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Én 86%-os kisérettségit írtam, a korábbi évek érettségijei is megvoltak 80% mind, amikor gyakoroltam, de ez most szerintem is nehéz volt.
2019. máj. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Viszont ma a töri nagyon könnyű volt, a magyar se volt vészes. #16-os vagyok.
2019. máj. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

#15

Nem 80+%-ot vártam és nem is akarok annyit...


De az vicc, hogy sokan emiatt buknak meg (nem, em nem fogok megbukni)


De attól meg sokkal nehezebb volt, mint előző években...

2019. máj. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Srácok, halál komolyan, melyik feladat okozott nehézséget?
2019. máj. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

A tavalyihoz képest az volt, de egyébként nem találtam húzósabbnak az előző évek feladatsorainál, ugyanolyan szintű volt, max más típusfeladatokkal. Sőt, az első rész szerintem kifejezetten egyszerű volt.

Persze aki 4-est, pláne 5-öst szeretne, annak keményen kellett dolgoznia, de ez nem újdonság. Én megoldottam majdnem az összes feladatsort 2005-ig és úgy vettem észre meg a matektanárom is azt mondta, hogy mindig úgy van összeállítva a feladatsor, hogy a 2-est, 3-ast könnyű elérni, de akinek komolyabb célja van, annak gyúrnia kell.

Ez az aláírós hiszti meg szerintem is szánalmas. Érdekes, nálunk nem rinyált senki, pedig átlagban 3-asok vagyunk matekból, van olyan is, aki épphogy átment idén. De nem a saját lustaságunkat vagy épp egyszerűen a jó képességek hiányát próbáljuk leplezni azzal, hogy vergődünk, hogy teljesíthetetlen volt a feladatsor. Mire számítottatok, sétagaloppra? Nehéz volt, de nem teljesíthetetlenül és nem jobban, mint a többi évben. Talán tanulni kellett volna és nem a tavalyi könnyűből kiindulni, hogy hát biztos az idei is ilyen lesz...Egyébként vicces is az egész petíció, hiszen a felvételi pontokat az érettségi eredmények alakítják, ergo ha tényleg annyira kemény volt, akkor az alacsonyabb átlag alacsonyabb ponthatárokat is fog hozni magával.


Ja és mielőtt fikázni kezdenétek, közlöm, hogy én is tegnap írtam a matekot, amiből nem színötös voltam a középiskolában, hanem 3 évig épphogy kettes, aztán idén egy nagyon gyenge 3-as. De túléltem.

2019. máj. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!