Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek is nehéz volt a...

Szerintetek is nehéz volt a mai matek érettségi?

Figyelt kérdés

Ha te is igy gondolod, nyomj egy aláírást.


[link]


2019. máj. 7. 20:15
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
100%
én világéletemben 2-es voltam matekbolbol, a vektoros és valószínűségszámításos feladatokat el se kezdtem szval az nem tom milyen de a többi tetszek jó volt vagy 50 pontom van így látva a megoldókulcsot :D
2019. máj. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Én már rég leérettségiztem így is aláírhatom? :D
2019. máj. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim válasza:
100%
Gimiben végig gyenge voltam matekból, kétszer kellett pótvizsgáznom, de ennek ellenére szerintem korrekt feladatsor volt. A második részben voltak olyan feladatok, amikhez hozzá sem tudtam szagolni, de egy 2-est vagy 3-ast csont nélkül ki lehetett hozni az egészből.
2019. máj. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Csak megerősíteni tudom egy év után, hogy nem volt nehéz szerintem. Nagyon csicska gyász voltam matekból, mégis négyes lett tavaly. Egy éve nem oldottam meg semmilyen matek feladatot (max százalékszámítás, még egy-ket kemias képlet), de bőven megírtam függvebytabla nélkül harmasra. Pusztán kíváncsi voltam,amúgy utálom a matekot. Én nem fogom aláírni. Ennyi erővel majd egyetemen tanárok ellen fogtok petíciót indítani, mert nem mentetek át egy vizsgán? Mi lesz ebből az országból..
2019. máj. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Vilag eletemben kuzdottem a matematika 2-esert. Szegyen ide vagy oda. A tobbi tantargybol mindig 4-es vagy 5-os osztalyzataim voltak.

Erettsegin tortenelembol 4-est kaptam, a tobbi 5-os lett... a matematika, na az 2-es... akkor es ott en voltam a vilag legboldogabb embere!


Par eve erettsegiztem. Abban az evben is azt mondtak, hogy nagyon nehez volt a matematika... pont, mint az osszes tobbi evben. :D

En nem foglalkoztam vele, csak remenykedtem a legjobbakban.


Azota sem kovetem ezeket a hireket, de most folyton belebotlok, hol peticio, hol poszt formajaban.


Kivancsi voltam. Erettsegi ota nem foglalkoztam matematika tananyaggal. Izgatottan vartam mit rejt a feladatsor. Kinyomtattam! Leultem es megcsinaltam, majd ellenoriztem a megoldas alapjan. A 3-as! szintet elertem volna, ugy gondolom.

Szerintem nem volt nehez... pedig, mint emlitettem en sokat kuzdottem, folytonos korrepetalasok, sok atvirrasztott ejszaka, amit gyakorlassal toltottem, hogy meglegyen az a nyomorult %.


Szerintem a legtobb ember a szovegertelmezesben bukott el, nem is a feladat nehezsege okozott volna kulonos problemat.

Aki ilyen agon akar tovabb menni, annak meg kell tudnia oldani, akit nem erdekel, annak meg nyilvan eleg, ha megvan a minimum, hogy atengedjek, azt meg, ha en meg tudtam csinalni, barki....

2019. máj. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:
Én nem éreztem nehéznek. A 2. fele nem típusfeladatokról szólt, hanem problémamegoldásról. Pont mint a való életben, csak leegyszerűsítve. Ha tudsz gondolkodni józan paraszti ésszel akkor sima. És ott volt a függvénytáblázat, azzal meg tényleg csak ki kellett nézni a képleteket. Nem tudom akinek még ez is nehéz volt, az mit akar az életben
2019. máj. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Végzős vagyok és alapból egy 85-87%-ot hoztam ki a feladatokból... Kéne gondolkozni. Meg szövegértés, ugye. Komolyan mondom, nem vagytok normálisak. Azért, mert a németeknél is egyre több az egybites kütyücsászár, azért itthon se tudjanak gondolkodni? Olyan gimibe járok, ahol szerintem elég volt órán odafigyelni és megvan a négyes, kis tanulással az ötös. Rá kell koncentrálni, nem tüntizni, úgysem fognak lejjebb szállítani semmit, eléggé lent van már a színvonal így is. Úgyhogy semmilyen petíciót nem írok alá, illetve van, amit aláírnék, de pont ezt nem. Értem én, hogy kell a médiabalhé, meg a Kossuth tér, meg az üvöltés, meg a monnyonle, meg O1G - mert tuti, hogy lesznek jó páran, akik majd rákezdik -, de ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy kényelmesebb másokat okolni saját képességeink hiányáért vagy a tespedésért. Ez van.


Vajon mit fognak ezek csinálni, ha életük első munkahelyére elkerülnek, és nemteccik majd nekik, hogy önállóan kell majd megoldani feladatokat, egy gyors betanítás után? Repülnek majd, mind a távirat.

2019. máj. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem volt megoldhatatlan. Voltak benne nehezebb dolgok, de minden évben van olyan, ami a többségnek nem megy. Olyan 10%-kal nekem is rosszabb lett, mint amire számítottam, de a feladatok azokból a témákból voltak, amikort átvettünk matekórán, ezért nem hiszem, hogy nagy meglepetést okozhatott.Az eleje meg könnyű volt, aki a kettesre ment, ott össze tudott kaparni 25 pontot..
2019. máj. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok én itt senkit leszólni, de azért elég szánalmas a magyar oktatás, ha valaki egy ilyen (amúgy teljesen átlagos nehézségű) közép matekon nem bír egy kettest összehozni. A végtelenségig nem lehet egyszerűsíteni, ennyi tudást meg 12(!!) év matek tanulás alatt azért (még bénább tanárokkal is/csak tankönyvet használva) össze lehet hozni.
2019. máj. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudjatok, senkit nem megbántani szeretnék, de ez a cirkusz, hogy "még sosem volt ilyen nehéz az érettségi és írjuk újra" minden egyes évben elő van adva. Mindig. Minden egyes évben olyan nehéz, hogy olyan sosem volt, ezt megerősíti egy osztálytárs is, aki sírva jön ki a vizsgáról, esetleg 1-2 cseppet sem elfogult tanár. Az index.hu-n egy lány azt nyilatkozta idézem "ettől függ a jövője". Miféle jövő, kérdem én? Akinek az a célja, hogy bekerüljön egy felsőoktatási intézménybe, de vmiért idén nem sikerül, az megpróbálhatja jövőre is. Persze csak ha komolyan gondolja. Vagyunk egy páran, akiknek ki kellett hagynunk az egyetem és a középiskola között, nem dől össze a világ, ha nem sikerül elsőre és semmit nem is jelent tanulmányi szempontból. Persze tudom, ez ilyenkor totál elképzelhetetlennek tűnik, pedig akinek igazán egy adott végzettség az elképzelése, az megtalálja a megoldást, hogy így vagy úgy, de max 1-2 év múlva bekerüljön.

Másrészről: ha nehéz volt, akkor az egységesen volt nehéz, egységesen elrontotta mindenki. Aki a felsőoktatásba készül, annak gondolom nem kell megmagyarázni, hogyan számolják a ponthatárokat. Magyarán, ha mindenki elrontotta, mindenkinek kevesebb pontja lesz, így a ponthatárok is alacsonyabbak lesznek azokon a szakokon (tehát a többség esetében), ahol nem fixálták. Ahol igen, ott továbbra is meg lehet próbálni jövőre.

Nem tudom miért kell ezt a hisztit minden évben előadni. Stresszel az ember, sokan elrontják. Ha a ponthatárok nem csökkennek a tavalyihoz képest, az azt jelenti, hogy a döntő többségnek sikerült mégis megoldania, ami egyet jelent azzal, hogy nem a feladatsor volt a hibás. Tudom, hogy sokan nem erre a válaszra számítottatok. De azon kívül, hogy minden évben elő van ez adva, anno mikor én érettségiztem is felröppent a hír, hogy lehet újraíratják, mert hogy aztán mennyire nehéz volt. Természetesen semmi hivatalos információnk nem volt, hasonló módon terjesztette valaki, amiből nyilván nem lett semmi. Miért is lett volna? És ha a következő vizsga is hasonlóan rosszul sikerül mindenkinek (holott eredményt még nem is tudtok)? Akkor megint petícióztok? Akármelyik tanár, akármelyik diáktárs mondja nektek, hogy most volt minden idők legnehezebbje, mindig gondoljatok arra, hogy a tavaly érettségizetteknek ugyanezt mondták, ugyanúgy mint a tavalyelőttieknek és így tovább.

2019. máj. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!