Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire számítson az akinek...

Mire számítson az akinek nincs diplomája, csak szakmája?

Figyelt kérdés
Mondjuk 5-10 év múlva? Én úgy látom, hogy akinek nincs egy jó diplomája az szinte halálra van ítélve. Vagy csak én idegeskedem ezen?
2019. máj. 15. 21:38
 1/7 Sszandika13 válasza:
15%
Egyenlőre nekem is csak egy érettségim van. Most pedig a szakmát tanulom. Nem is gondolkoztam a fősulin és a diplomán sem. Szerintem nem biztos hogy egy diplomás jobb mint valamilyem szakmunkás vagy csak egy egyszerű bolti eladó. Bár ez az én véleményem. ;)
2019. máj. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ mi az a szakma. Ezek mostanában gyorsan változnak. Ha olyan szakmád van amit nem lehet automatizálni és keresett akkor még jobban is jársz mint egy kevésbé piacképes diplomával. Főleg ha van annyi eszed, képességed stb..., hogy magadnak tudod csinálni, nem vállalkozó nyúlja le a hasznot téged alig valamiért foglalkoztatva.
2019. máj. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Arra, hogy lesz munkahelyed még 10, sőt 20 év múlva is. A számítógépeknek köszönhetően rengeteg diplomás veszíti el a munkáját (nézd csak meg, milyen leépítések vannak a nagy cégeknél), de hallottál már olyat, hogy vilanyszerelőknél, hidegburkolóknál leépítés van? :)
2019. máj. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
* villanyszerelőknél
2019. máj. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell mindenhez


diploma

2019. máj. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A diploma mögött is csak egy szakma áll, csak többet kellett érte tanulni.

Lassanként majd minden szakmát áttesznek egyetemi képzésre, mivel a nép egyetemre akar menni.

2019. máj. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyere egyetemre. Megéri.
2019. máj. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!