Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 1,60-ra köteles meg adni a...

Hellboyy669 kérdése:

1,60-ra köteles meg adni a tanár a 2-est?

Figyelt kérdés

2019. jún. 15. 15:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%
16:29: nagyon tévedsz. Azért, mert te ellébecolhattál a tanáraid jóindulatára alapozva, nem biztos, hogy másnak is van ilyen szerencséje. Engem is vágtak meg egyszer félévkor matematikából, és nem azért, mert nem próbálkoztam, vagy teljesen reménytelen lettem volna. Csak a tanár rajtam akart példát statuálni.
2019. jún. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
40%
16:29: ja, és a középiskolai matematika-tananyag nem éppen az a kategória, amire a szünetben 10 perc alatt fel lehet készülni. Persze, ha nem jutottál el odaáig, akkor megértem, hogy egyszerű életed volt.
2019. jún. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
72%
Nem köteles és nem is fogja.
2019. jún. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi iskolánkban a kettesért meg kell küzdeni, kb 1,7-1,8-ra adnak kettest, magasabb jegy esetén x,6-ra már simán.


Mondta egyik tanárom is, hogy a kettest a legnehezebb megszerezni, a többi jegy már gyerekjáték ahhoz képest.

2019. jún. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

#14 vagyok.


Meg azért sok tanár azt is figyelembe veszi (a fentebb írtakon kívül), hogy milyen a tendencia. Nekem például matekból 2,47-re hármast adott a tanár (aki amúgy elég k.csög tud lenni sokszor), mert félév óta elég sokat javítottam és órán is sokkal aktívabb vagyok.

2019. jún. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
27%

#15

Sajnos most a szülők nagyon rámennek erre a "szabályban az van tehát kötelező úgy csinálni" témára és sokszor pont ezzel ártanak a gyerekeknek.

Van egy diákom aki a második félévben szinte semmit nem csinált, egyes, kettes, hármas volt csak a jegye. De mivel az első félévben volt több jó jegye, így is kénytelen voltam neki 4-est adni az átlaga miatt. Az osztálytársa pedig az első félévet elszúrta, éppen kettes lett, de onnantól észhez tért és 2 négyes meg 4 ötös volt a jegye. de nem adhattam neki négyest, holott a munkája neki javuló volt, a másiknak meg a "sz*rok bele" kategória.

Ahogyan jártam úgy hogy dolgozatnál "feljelentettek" amiért nem tartottam be a %-kot a jegynél - holott teljesen primitív kérdéseket tettem fel év elején az ismétlésből - pedig előre szóltam, hogy ebben a dolgozatban csak a hibátlan lehet ötös, mert jobbára csak le kellett volna másolniuk a válaszokat a tábláról, nem megtanulni. Emiatt köteles voltam mindig betartani a hivatalos %-kokat. Csakhogy én annál mindig ALACSONYABB ponthatárokkal dolgoztam addig, és míg a szabályzatban 91%-tól lehetett ötös, addig nálam már 84-85% is elég volt. Azóta nem lehet.

És ezt azért kell megtennem, mert egyes szülők azonnal rohannak feljelenteni ha nem a szabályzat szerint működik valami.

2019. jún. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A mi iskolánkban kerek 2,00-ra adják meg a kettest, azalatt buktatnak mint a huzat :D
2019. jún. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
magkaptad a 2 est?
2019. jún. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nálunk 1,8-tól van kettes dolgozatoknál.

Témazárónál 1,9.

Félév, évvége 2 egész.


De, ha látja a tanár, hogy tényleg akarod a 2-est, akkor nyert ügyed van, de csak, ha a jegyeiden is látszik.

2019. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!