Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mivel járnék jobban? Egyetemis...

Mivel járnék jobban? Egyetemisták véleménye is érdekel.

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, munkával kapcsolatos a kérdésem. Szorgalmai időszakban a tanulmányaimra koncentráltam, nem lett volna időm és energiám diákmunkázni. Különórát adtam egy ideig egy ismerősömnek de aztán ez abbamaradt.

Nyáron szerettem volna most dolgozni meg esetleg utána is ha lett volna időm. A kérdésem a következő: diákmunkát jobb vállalnom, esetleg "igazi" munkára jelentkezni vagy különórákat adjak? A diákmunka alatt fordítói, ügyfélszolgálatos munkákat értek főleg de akár olyan munkát is, mint például csomagolás vagy nyomdai munka. Vagy ha valami más tetszene, akkor más.


Szóval melyik a rugalmasabb? Diákmunka vagy különóra?

Anyagilag melyik jobb?

Ha például csak augusztus végéig szeretném csinálni, akkor ez melyikkel megoldható? Diákmunka esetén ha csak addig tudnám, akkor azt elfogadják akkor is ha nem kifejezetten nyári munkaként van hirdetve?

A különóra talán menne szeptemberben is meg utána de ha mégsem, akkor gáz lenne eleve úgy hirdetni, hogy nyárra vállalom?


2019. jún. 30. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A különóra nagyon lutri szerintem, hogy van-e rá egyáltalán igény, ha nem hozzád jönnek akkor belekalkulálni az útiköltséget stb.

Diákmunkával jobban járnál, határozatlan idejű szerződést kell kötni, és ha szeptembertől nem akarsz dolgozni, felmondod és kész. Aminél nincs kihangsúlyozva, hogy hosszú távra, ott valószínűleg nem éri meglepetésként a munkáltatót, hogy csak nyárra mész.

2019. jún. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is jobb a diákmunka, fixebb fizu, mint hogy épp mennyi különórát tudsz egyeztetni. Irodai munka esetén gyakran lehet rugalmas munkaidőben menni illetve ha mégse fér már bele az időbe bármikor szólhatsz a diákmunka közvetítőnek hogy nem akarsz tovább menni. Én is voltam olyan munkahelyen ami hosszútávú lett volna, de 2 hét után szóltam hogy ezt nem akarom tovább csinálni. Általában annyit kérnek hogy a kövi munkakezdés előtt 24 órával szólja ha mégse mész hogy legyen idő mást találni. Anyagilag talán nem fizet olyan jól órára vetítve, br 800-1500 Ft/óra körül fizetnek míg különórára kérhetsz többet és felteszem nem adózol utána, habár nem hiszem hogy heti 8 órában fogadnál tanulókat.


Igazi munkát nem javaslom még, ha részmunkaidős és rugalmas időkeretes akkor is többet kell bejárni mint egy diákmunka esetén, meghatározott számú szabadnapod van és 1-3 hónapos felmondási idő (feltéve hogy a próbaidőnél tovább maradsz).

2019. jún. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*napi i órában
2019. jún. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Még lenne pár kérdésem azt hiszem. Ha valaki ír még véleményt az alapkérdés kapcsán, az jól jönne.

Az érdekel ezen kívül, hogy hogy egy diákmunkára mennyi idő múlva érdemes jelentkezni? Ha feltettek mondjuk 3 vagy 5 napja egy hirdetést, van még ilyenekre értelme vagy csak maximum 1-2 naposra?

Konkrét hirdetéseket is néztem de úgy általába véve is érdekelne ez hogy mi javasolt.

2019. jún. 30. 16:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Van ahova állandó a felvétel, pl kassza, árupakoló, csomagoló.

Az egyemberes helyeknél is érdemes régebbi hirdetést is megpályázni, mert lehet, hogy még nem jelentkezett senki/eleve hagynak egy hetet a jelentkezésekre/te vagy a legalkalmasabb. Mondjuk 2 hétre visszamenőleg jelentkezhetsz.

2019. jún. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!