Profi kémiások! Elakadtam egy feladatban, számolási feladat?

Írjatok kommentet, és írok, egy komplex számolási feladatról van szó. Nagyon - nagyon megköszönném ha valaki segítene kiszámolni.

2019. nov. 5. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Írd le ide hátha tudok segíteni (privátba nem fogok).
2019. nov. 6. 17:23
 2/4 A kérdező kommentje:

Margitka telefonjának akkumulátorán a következő adatok szerepelnek: 3,82 V és 3320 mAh. A következő számításnál feltételezzük, hogy az akkumulátor a teljes működés alatt egyenletesen termeli az áramot.


Ezzel az akkumulátorral, a teljes töltöttség mellett, negyed nap alatt mekkora tömegű vizet tudunk bontani? A mértékegységet egész számra kerekítve adja meg a legmegfelelőbb prefixumú mértékegység használatával!

2019. nov. 6. 18:22
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Margitka akkumulátorának kapacitása (mennyi töltést tud tárolni):

Q = 3320 mAh = 3320 * 10^-3 A * 3600 s = 11952 As = 11952 C

Vízbontás:

4 H2O + 4 e- = 2 H2 + 4 OH-

2 H2O = O2 + 4 H+ + 4 e-

Bruttó: 2 H2O = 2 H2 + O2

Látható, hogy 1 mol H2O bontásához 2 mol e- kell. Itt jön képbe Faraday bácsi, akiről elnevezett Faraday állandó értéke pont 1 mol e- töltését adja:

F = 96485 C / mol

A 2 mol e- töltése 2 mol * 96485 C / mol = 192970 C, ami tehát 1 mol * 18 g / mol = 18 g H2O-t bont. Margitka így

x / 11952 = 18 / 192970

x = 1,115 g = 1115 mg H2O-t tud bontani.


Megjegyzés: elég ótvar feladat, nincs megadva az akkumulátor áramerőssége és az elektrokémiai cella ellenállása hiányában ez nem is számítható ki.

Negyed nap alatt ha lemerül, a következő minimális áramerősséggel kell dolgoznia:

I = Q / t = 11952 C / 6 * 3600 s = 0,553 A = 553 mA

2019. nov. 7. 09:49
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Ment a zöld!
2019. nov. 7. 13:25