Áramerősség? Hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Villanyszerelőnek tanulok, de nagyon vizuális típus vagyok. Segítségeteket szeretném kérni hogy az áramerősséget hogy kell elképzelni? Feszültség téma oké, de az áramerősséget nem tudom sehova sem tenni. Persze láttam itt ezt a vízes témát, meg folyósat, de pl: ha 230V feszültség van két pont közt amit 1,5 vezetékkel kötök össze legyen ez egy méter, és ugyan ezt egy 6-os vezetékkel akkor milyen áramerősség folyik rajtuk? Valamint ha egy transzformátor primer oldalán pl 1500(N) menet van és a szekunderen 500, akkor ugye a feszültség csökken de az áramerősség miért több mint a primer oldalon?

2019. nov. 17. 20:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ezt neki magyarázd, ő képzeli úgy, hogy ha vastagabb a vezeték, akkor azon több áram folyik, és ha jól látom, eddig ezt rajtam kívül senki nem kérdőjelezte meg, te sem.


A hegyi folyód sem kevésbé sületlenség. :D

2019. nov. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!