F(x) = x^(5) - x^(3)+x^(2)+1


F(x)' = 5x^(4)-3x^(2)+2x+1.


2020. jan. 26. 17:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Majdnem. Az 1 konstans, annak a deriváltja 0.


[link]

2020. jan. 26. 17:13
 2/15 A kérdező kommentje:
Ja igen jogos :D
2020. jan. 26. 17:14
 3/15 A kérdező kommentje:

Illetve az f(x) 3x^(4) + 2

f(x)' = 3×4x^(3) derivalt,igaz?

2020. jan. 26. 17:21
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen, azaz 12*x^3.
2020. jan. 26. 17:27
 5/15 A kérdező kommentje:
Nagyon jo, akkor ezek szerint megertettem a derivalast :D
2020. jan. 26. 17:29
 6/15 anonim ***** válasza:
Éljen!
2020. jan. 26. 17:31
 7/15 A kérdező kommentje:

Viszont a tortessel bajom van...:(

F(x) = - 5/x^(4)

Az 4x^3 ?

2020. jan. 26. 17:34
 8/15 anonim ***** válasza:

F(x)=5*x^(-4)

F'(x)=-4*5*x^(-5)=-20/x^5


[link]

2020. jan. 26. 17:43
 9/15 anonim ***** válasza:

Rosszul olvastam el a feladatot!

Az előjelet cserélni kell!

2020. jan. 26. 17:44
 10/15 A kérdező kommentje:
Na mindegy ezt a torteset nem ertem :(
2020. jan. 26. 18:04
1 2