Tudnátok segíteni kérlek?


1. Tarzan az íjával célba veszi Maki majmot a fán. Az ellövés pillanatában a nyílvessző éppen a Maki kezében lévő banánra mutat. Ugyanebben a pillanatban a majom ijedtében elejti a banánt. Mit talál el a nyílvessző, ha a légellenállástól eltekinthetünk?



2. Anna és Zalán osztálytársak, egy egyenes utcában két különböző házban laknak. Minden reggel ugyanakkor lépnek ki a kapun, és egyenletesen haladva mennek az iskolába. Zalán távolabb lakik az iskolától, de ő a gyorsabb, bizonyos idő alatt utoléri Annát. Egyik alkalommal Anna hamarabb szeretne találkozni Zalánnal, és emiatt egymás felé indulnak el. Ekkor a szokásosnál ötször hamarabb találkoznak. Hányszor gyorsabb Zalán Annánál?


Köszönöm szépen!


2020. máj. 31. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

1.

A banánt találja el, mert légellenállás hiányában a banán szabadesést, míg a nyílvessző vízszintes hahítást végez, a vízszintes hajítás függőleges komponese pedig szabadesés.


3.

A két ház távolsága a két esetben:

vz*5*t-va*5*t =vz*t+va*t

5vz-5va=vz+va

4vz=6va

vz/va=3/2

2020. jún. 1. 07:04
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2020. jún. 1. 13:48