Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan lehetne ezt kiszámolni?...

Hogyan lehetne ezt kiszámolni?(fizika) [tekercs]

Figyelt kérdés

UL1=UR1=200 V, az áramkörben folyó áram 1 A.

L1=1H

Mekkora a generátor feszültsége és frekvenciája?


[link]


Ezek alapján egyedül az R1-et tudom kiszámolni, mivel soros kapcsolásnál állandó az áram, így az elméletben U=I*R-ből adódóan 200 ohm lesz lesz, de se a hatásos, se a látszólagos ellenállást nem tudom így kiszámolni. Pedig Ha jól gondolom azok kellenek a feladatmegoldáshoz



2020. szept. 27. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kicsit elhamarkodottan ítélkeztél, szerintem.

Például, ha van egy körben három feszültség, és abból kettőt ismersz, akkor miért okozna problémát a harmadik kiszámítása?


Aztán: "Ezek alapján egyedül az R1-et tudom kiszámolni"

Miért nem tudod az induktív reaktanciát? Az nem feszültség/áram? Amely kettőből csak kettőt ismersz?

Az induktív reaktancia képlete másfelől meg a frekvenciáról és az induktivitásról szól...

2020. szept. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Meg lehet, hogy iagazad van, csak az összefüggéseket nem nagyon magyarázza el tanár. Az induktív reaktancia az XL, ami 2pí*f*L, ahol az l az induktivitás, az f meg a frekvencia. Ezt éppenséggel, ha jól gondolom, akkor mivel UL=200 és az L1=1 ,így az 200 ohm, de ezzel összességében még nem tudom hogyan kéen tovább menni (képletből adódóan pedig elméetileg akkor 31,83 Hertz-et kapok frekvenciára. Jól gondolom?? Viszont ennél tovább nem tudom hogyan kéne)
2020. szept. 27. 21:27
 3/11 anonim ***** válasza:
Nos, ezt a témát a fazorábra fogalommal lehetne jellemezni, az nem volt téma?
2020. szept. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem volt ilyenről szó
2020. szept. 27. 22:00
 5/11 anonim ***** válasza:
Az kínos. Arról sem volt szó, hogy induktivitáson az áram késik, meg ilyesmik?
2020. szept. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De az volt, hogy 90°-os késés van
2020. szept. 27. 22:29
 7/11 anonim ***** válasza:

Onnan már csak egy-két lépés a komplex számok emlegetésével a forgó vektorok (szokásos néven fazor, magyarabbul meg fázor) bevezetése, és hogy ezt a késést vektorábrában ábrázolni lehet, és hogy ez a huroktörvény egy derékszögű háromszög.

De ezek nélkül a differenciálegyenletet kéne elemezgetni, arról sem hiszem, hogy ismerősebb lenne.

2020. szept. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kérdés feltevésében kiszámoltad, hogy az ellenállás R1=200 Ω. Aztán a 2-es hozzászólásodban rájöttél, hogy az induktív reaktancia is XL=200 Ω, utána ebből meghatároztad, hogy a frekvencia f=31,83 Hz. Ez lesz a generátor frekvenciája is. Hátra van még a generátor feszültségének kiszámítása. Ahogy írtad, arról hallottál, hogy az induktivitáson az áram 90°-ot késik a rajta eső feszültséghez képest. Az ellenálláson eső feszültség fázisban van az árammal. Akkor az ellenálláson eső feszültség és a tekercsen eső feszültség között is 90° van. Azt a feladatban megadták, hogy mindkettő UR1=UL1=200V. A kettő vektoriális összege vagyis egy derékszögű háromszög átfogója a generátor feszültsége. Pitagorasz tétel és megvan a keresett feszültség.
2020. szept. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2020. szept. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Már vártam ezt.


Miért van az, hogy matematika esetén nem problémázik senki, ha megírják a megoldást, elektrotechnika esetén ez állandóan előjön. Például:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..


Érdekes, hogy itt senki nem fejezte ki nem tetszését, azért mert megadták a megoldást.

Te annak idején biztos mindig minden feladatot teljesen önállóan megoldottál és nem volt olyan, hogy valakit megkértél, hogy oldja meg helyetted. Könnyű egy olyan valakit kritizálni, aki csak most kezdi az elektrotechnikát megismerni.

2020. szept. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!