Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Keverési egyenlettel is meg...

Keverési egyenlettel is meg lehetne csinálni ezt a feladatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


[link]


Ennek a feladatnak a b) részét a megoldókulcs elég bonyolultan, arányokkal oldja meg. Arra lennék kíváncsi, hogy keverési egyenlettel nem lehetne?

Kiszámoltam az eredeti oldat tömegét és a tömegszázalékokat, ezután ezt az egyenletet írtam fel, de nem jön ki az eredmény:


3000*33,3-37,1*x=(3000-x)*8


Lehet hogy ez így teljesen butaság, csak nekem logikusnak tűnt (és egyszerűbbnek) ezért szeretnék rákérdezni, hogy valahogy nem lehet-e így megcsinálni. Ha nem, miért nem?


Előre is köszönöm a válaszokat:)



2020. okt. 12. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Írd be a feladatot a fő mezőbe, linkelt oldalakat NEM válaszolok meg.
2020. okt. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ez a feladat: ,,b) Elméletileg legfeljebb mekkora tömegű kristályszóda állítható elő 1,00 kg kalcinált

szódából 36,0 °C-os telített oldat 5,00 °C-ra való hűtésével? (100 g víz 5,00 °C-on

8,69 g, 36,0 °C-on 50,0 g vízmentes szódát old.)"

2020. okt. 12. 18:06
 3/3 A kérdező kommentje:
Közben átszámoltam újra és rájöttem, hogy csak elszámoltam, jól jön ki az egyenlettel 😅
2020. okt. 13. 15:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!