Valaki érti a rekurzív megadást, illetve a teljes indukciós bizonyítást?


[link]



A teljes indukció 1. lépése, hogy belátjuk n=0-ra

2. lépés, hogy n=k-ra feltesszük, hogy igaz

és ebből bizonyítjuk, hogy n=k+1-re is igaz.


n=0

1/2(0^2 + 0 + 2) = 1

n=1

1/2(1^2 + 1 + 2) = 2


2. lépés:

1/2( k^2 + k +2)


1/2( (k+1)^2 + k+1 +2)


1/2( k^2 + 2k + 1 + k + 1 + 2) ---> 1/2( k^2 +k +2 + 2k +2)


Ebből 1/2(k^2 +k+2) a feltevés alapján igaz!

maradt..

és itt elakadtam..


A másik kettő meg túl könnyű feladat és egyszerűen túlbonyolítom..



#sorozat #indukció #rekurzió #sorozatok rekurzív megadása
2020. nov. 19. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

2. lépés

Tegyük fel, hogy k egyenes legfeljebb 1/2(k^2+k+2) részre osztja a síkot! Ahhoz hogy a lehető legtöbb síkrész jöjjön létre, a (k+1). egyenes minden korábbi egyenest korábbi különböző metszéspontban metszi, így k+1 új síkrész jön létre. Ekkor a síkrészek száma:

1/2(k^2+k+2)+(k+1)=1/2(k^2+k+2+2k+2)=1/2((k+1)^2+(k+1)+2).

2020. nov. 19. 20:10
 2/5 A kérdező kommentje:

A másodikra jó az, hogy

an = an-1 + 1950 ???

Hiszen legelöször 1950 méternél áll meg, aztán megy 2 kmt és visszagurul 50m-et, tehát 3900m-nél áll meg újra...

2020. nov. 19. 20:25
 3/5 A kérdező kommentje:

A második meg világos, hogy

a1 = 5

a2 = 7

a3 = 5

a4 = 7


De ebből hogy adok rekurzív sorozatot? vagy lehet így is megadni, hogy

an = an-1 +2 , ha n páros.

an = an-1 -2 , ha n páratan.

Ez így rekurzív megadásnak számít??

2020. nov. 19. 20:30
 4/5 anonim ***** válasza:

1) Szerintem:

a(1)=1950

a(n)=2*a(n-1)-50, ha n>1


2)

a1=5

a(n)=a(n-1)+(-1)^n*2, ha n>1

2020. nov. 20. 07:15
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

Itt a 3. probléma továbbgondolásra.

2020. nov. 21. 01:29