Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok nekem segíteni,...

Electrifymyheart kérdése:

Tudnátok nekem segíteni, Kérlek szépen?

Figyelt kérdés

Az volt a feladatom, hogy interjút készítsek a szüleimmel, vagy nagy szülaimmel tömegkomunikáció témából, de sajnálatos módon Ők jelenleg nem elérhetőek, szóval örülnék ha egy idősebb (30-40-50+) felhasználó felene nekem a kérdéseimre. Nagyon sokat segítenéntek!


Tehát, a kérdések;

Mikor annyi idős voltál mint Én(14-15-16), milyen lehetőségeid voltak kommunikálni egy olyan személlyel, aki nem volt a közvetlen közeledben?

-

Mit gondolsz, az akkori időkben az emberek számítottak a közeljövőben fejlődésre a távkomunikáció terén?

-

Mikor használtad először az internetet beszélgetésre, vagy információ szerzésre?

-

Hogy fogadtad a technikai fejlődéseket?

-

Mit gondolsz, az akkori módszerek jobbak voltak mint a mostaniak?

-

Milyen hatással van a kapcsoltokra, barátságokra az, hogy minden ilyen könnyen elérhetővé vált a fiatalság számára? Szerinted ez jó, vagy rossz dolog?

-

Melyik újság, vagy rádióadó volt népszerű te fiatal korodban?

-

Szerinted az emberek hasznos dolgokra használják az internetet és azt, hogy bárkivel bármikor beszélgetésbe egyeledhetnek, anélkül, hogy tudnának bármit it az illetőröl?



Hálásan köszönöm, ha segítetek.



2021. máj. 14. 16:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mikor annyi idős voltál mint Én(14-15-16), milyen lehetőségeid voltak kommunikálni egy olyan személlyel, aki nem volt a közvetlen közeledben?

Hagyományos levél, vonalas telefon, bár az utóbbi csak keveseknek adatott meg. Például én 1987-ben Lentiben voltan katona, onnan nem lehetett telefonálni, csak levelet írni.


Mit gondolsz, az akkori időkben az emberek számítottak a közeljövőben fejlődésre a távkommunikáció terén?

Szerintem számítottak, az elektronika akkor is folyamatos fejlődésben volt. Ezért a telekommunikációs eszközök is fejlődtek, de arról, amilyen lehetőségek most vannak, nem is álmodtunk.


Mikor használtad először az internetet beszélgetésre, vagy információ szerzésre?

Nekem elég későn, 2007-ben lett internetem, akkor használtam először e-mailre és információk szerzésére.


Hogy fogadtad a technikai fejlődéseket?

Eleinte mindig kételkedve, de aztán elfogadtam.


Mit gondolsz, az akkori módszerek jobbak voltak mint a mostaniak?

Erre nem lehet egyértelmű választ adni, inkább azt mondanám, hogy mások voltak, volt, amiben jobb, volt amiben rosszabb. Annyi biztos, hogy nem volt ez a kapkodás, hogy minden azonnal kell, semmire nincs elég idő.


Milyen hatással van a kapcsolatokra, barátságokra az, hogy minden ilyen könnyen elérhetővé vált a fiatalság számára? Szerinted ez jó, vagy rossz dolog?

Aki értelmesen használja, annak még jó hatással is lehet kapcsolataira, barátságaira. Mivel mostanában felgyorsult minden, ezért lehet jó dolog, de azért észszerűen keretek között. A személyes találkozásokat nem lehet teljesen kizárni.


Melyik újság, vagy rádióadó volt népszerű te fiatal korodban?

Nekünk a Népszabadság járt, bár az nem volt népszerű. Volt a Ludas Matyi, az egy jó viccújság volt, voltak keresztrejtvényes újságok, Filmszínház muzsika című újság, Ezermester, ezek jutottak eszembe. Apám mindig megvette a Rádiótechnika című újságot, én főleg azt olvastam, de még abba is belekeverték a politikát. Rádióadó az URH sávon kevesebb volt, mint most. Eleinte csak a Bartók, majd később a Kossuth és Petőfi adó is felkerült az URH sávra is. A Kossuth adó műsorai nagyjából hasonlítottak a mostanihoz, a Bartókon akkor is komolyzene ment, A Petőfin sok könnyűzene volt. Én főleg a Petőfi adót hallgattam, például ilyen műsorok voltak: Tánczenei koktél, Csak fiataloknak, Poptarisznya, ezekből „vadásztuk” össze kazettákra vagy orsós magnószalagra a zenéket. Aki meg, mint a nagyapám is, nem szerette a rendszert az a Szabad Európa rádiót hallgatta a rövidhullámon, az ő hatására én is sokat hallgattam. Annak is volt egy varázsa, a rövidhullámon keresgélni a magyar adásokat, akkor több ilyen is volt. Ez már soha nem jön vissza, rövidhullámon gyakorlatilag az összes magyar adás megszűnt.


Szerinted az emberek hasznos dolgokra használják az internetet és azt, hogy bárkivel bármikor beszélgetésbe elegyedhetnek anélkül, hogy tudnának bármit az illetőről?

A kérdés elejére: van, aki hasznos dologra használja, van, aki nem. A második részre: ha csak beszélget, abból talán nem lehet baj, de, ha komolyabb kapcsolatba szeretne vele kerülni, akkor azért jobb résen lenni és nem mindent elhinni.

2021. máj. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm
2021. máj. 14. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!