Mekkora annak az anyagnak a felezési ideje, melynek mennyisége 24 nap alatt csökken a nyolcadára? *


1. 3 nap

2. 4 nap

2. 6 nap

4. 8 nap



2021. szept. 2. 08:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
18%
Hat nap.
2021. szept. 2. 08:35
 2/28 A kérdező kommentje:
ez biztos?
2021. szept. 2. 08:38
 3/28 anonim ***** válasza:
3%
Igen, biztos, hogy ez egy házifeladat kérdés. A hat napnak számolj utána, ha nem hiszed.
2021. szept. 2. 08:48
 4/28 A kérdező kommentje:
szamolnek ha tudnam hogy kell.
2021. szept. 2. 08:50
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg 8.
2021. szept. 2. 08:53
 6/28 anonim ***** válasza:
89%

Előre számolok nem visszafele. Van 16 kg anyagunk 8 nap felezési idővel

8 nap múlva lesz belőle 8kg, újabb 8 nap alatt lesz belőle 4 kg, és újabb 8 nap alatt lesz belőle 2 kg. 16/2=8

2021. szept. 2. 09:21
 7/28 anonim ***** válasza:
92%

Elképesztő, hogy sokan úgy jönnek ide válaszolni, hogy nem tudják, mit jelent a felezési idő.


Nyolcadára három felezési idő alatt csökken a mennyiség, mivel 1/8-nak a köbgyöke az 1/2.


Ergo a felezési idő a 24 nap harmada, azaz 8 nap.

2021. szept. 2. 09:23
 8/28 anonim ***** válasza:
88%
Valamelyik nagy tudós koponya mondta egyszer, hogy az emberi agy alapból képtelen felfogni az exponenciális görbét, csak a lineárisra vagyunk programozva. A felezési idő a 2 hatványaival számolandó, ami egy exponenciális csökkenés.
2021. szept. 2. 09:35
 9/28 A kérdező kommentje:
koszi a segitseget #9 es #10
2021. szept. 2. 09:48
 10/28 Wadmalac ***** válasza:
53%

Felezési időt (mértékegység most nap) nevezzük T-nek.


Mennyiség mindig eredeti mennyiség szorozva (1/2)^(eltelt napok száma/T)


24 nap alatt nyolcadára csökken.


Szóval 1/8=(1/2)^(24/T)

(1/2)^3=(1/2)^(24/T)


3=24/T

T=24/3=6



1/8=(1/2)^3

2021. szept. 2. 10:49
1 2 3