Mi a megoldás?Hány diák és hány pad van összesen?

Ha a diákokat kettesével ültetjük le a padokba, 5 diáknak nem jut hely, viszont ha hármassával ültetjük őket akkor 2 pad üresen marad

2021. szept. 12. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Legyen p a padok száma, ekkor az első esetben 2p+5, a második esetben 3p-6 tanuló van. Nyilván a tanulók száma mindig ugyanannyi, tehát


2p+5 = 3p-6, ennek megoldása 11=p, tehát 11 pad van.


Az ellenőrzést rád hagyom.

2021. szept. 12. 16:14
 2/4 krwkco ***** válasza:
56%

"Ha a diákokat kettesével ültetjük le a padokba, 5 diáknak nem jut hely, viszont ha hármassával ültetjük őket akkor 2 pad üresen marad

"

A hármasával ültetésnél az 5 diák leül 5 padba és 2 padban maradnak ketten.

5+2=7 pad van. 2*7+5=19 diák.

Ellenőrzés: 7*3=21 => 2 üres hely marad.

2021. szept. 12. 16:26
 3/4 krwkco ***** válasza:
100%
Illetve nem jó, amit írtam. Mert észszerütlen módon összezsúfolják a gyerekeket hármasával, miközben két pad teljesen üres. Erre nem gondoltam. :-(
2021. szept. 12. 16:28
 4/4 krwkco ***** válasza:
56%
Az 5 gyerek beül 5 padba a másik kettő mellé. A két padból meg 4 gyerek hármasra tölt négy padot. Tehát lesz 9 db hármas pad és két üres. Összesen 11.
2021. szept. 12. 16:31