Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Pál utcai fiúk egy bestselle...

A Pál utcai fiúk egy bestseller vagy egy díjjazott könyv?

Figyelt kérdés

2021. nov. 6. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Bestseller.
2021. nov. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Díjazott.
2021. nov. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor most melyik? :D
2021. nov. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Egyik sem, azért ismerik olyan sokan, mert ált. iskolai kötelező olvasmány. Aki félanalfabéta, annak kb., élete egyetlen elolvasott könyve. A hlye is elolvasta, mert muszáj volt, ettől ismerik annyian.
2021. nov. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

4-es

Ez legfeljebb a mára igaz.

De minden bestseller idővel erre a sorsra jut. Viszont a maga idejében kifejezett sikerkönyv volt, ami nem véletlen vált kötelező olvasmánnyá.

Viszont irodalmi díjat tudtommal nem kapott. ( A belőle készült film kapott ugyan Oscar-jelölést, de díjat az sem.)

2021. nov. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
5-ös, 1975-ben is igaz volt.
2021. nov. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6-os

Tekintve hogy 1975-ben a regény már 69 éves volt, valóban, akkor is igaz lehetett. Bár én kb, akkor olvastam, és nem azért mert kötelező volt - nem volt az!-, hanem mert az akkori gyerekek még olvastak ( én átlag heti 4 - 6 könyvet), és közöttünk ez volt az egyik legnépszerűbb regény.

Amire rá akartam mutatni az az, hogy egy regény bestseller-ségét nem az évtizedekkel a megjelenése utáni állapot határozza meg.

2021. nov. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!