Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Házi feladat, MATEK, kördiagra...

Házi feladat, MATEK, kördiagramos feladat. Én Annyira nehéznek találom, hogy neki sem tudtam állni. Nagyon köszi. Kördiagram: -atlétika:90° -labdajátékok:120° -vívás:40 -úszás:50° -nem sportol:60° (? )

Figyelt kérdés

Figyelt kérdés

Az alábbi kördiagram egy nyolcadik évfolyam sportolási szokásait szemlélteti.


Mindegyik diák legfeljebb egy sportágat űz.


A labdajátékokat űzők közül néhányan átiratkoztak úszásra. Hány fő iratkozott át,ha ezután az úszók száma éppen 70%-a a labdajátékokat űzők számának?


A többi kérdésre sikeresen megtaláltam a választ de erre sehogy sem tudok rájönni



2022. szept. 11. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Ha x foknyi ember átiratkozott, akkor a kördiagramban a labdások (120-x), az úszók (50+x) fokosak. Utóbbi 70%-a az előbbinek, így:


(120-x)*0,7 = 50+x


Ennek megoldása x=20, tehát 20 foknyi ember iratkozott át. Mivel nem adtad meg, hogy hány tanuló van összesen, ezért ennyiből nem lehet megmondani, hogy hány ember iratkozott át, de ha mondjuk 360-an vannak összesen a diákok, akkor a 20° húsz embert jelent.

2022. szept. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

144 fő van összesen

1 fő 2,5 fokot jelöl

2022. szept. 11. 13:43
 3/3 A kérdező kommentje:
és akkor így már leellenőriztem és ki is jön a megoldás,köszönöm szépen!
2022. szept. 11. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!