Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Oldja meg az 1/x + 1/y = 1/7...

Oldja meg az 1/x + 1/y = 1/7 egyenletet a természetes számok halmazán?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is

2022. nov. 8. 22:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
41%

#9

3-as marhaságot írt, de ebből, hogy jön ki, hogy fideszes? Minek kevered bele a matematikába is a politikát?

2022. nov. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 krwkco ***** válasza:

#7

"Az 1*49 és 49*1 felírásában milyen kivetnivalód van?"

A 6-os hozzászólás figyelembe vette ezeket: "49 osztói: 1, 7, 49, illetve ezek ellentettjei"

2022. nov. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 krwkco ***** válasza:
61%

#8

"Ti, hogy vagytok ilyen okosak?"

A 4 zöld körös anonim hozzászóló, matematikus, matematika tanár lehet. Vagy olyan ember, aki nagyon sokszor oldott meg feladatokat. Pl. régebben a KÖMAL-hoz lehetett rendszeresen beküldeni megoldásokat és versenyezni.

Egyébként olyan ez, mint a sakknagymesterek tudása. Az esetek 99%-ában már elraktároztak a fejükben egy hasonló állást, csak egy kicsit kell a helyzethez igazítaniuk.

A példamegoldók sem 0-ról indulnak. Tapasztalatból tudják, hogy milyen módszerek vezettek hasonló feladatokban sikerre és azokat végigpróbálják.

Persze a sakkban és a matematikában is vannak korlátok. És az emberek csak egy meghatározott szintig tudnak eljutni. Ami a genetikai adottságukban és az addigi élet során szerzett tapasztalatban benne van. És ahhoz képest egy kicsit tovább vagy lemaradva.

2022. nov. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
62%
#12, tudom, hiszen azt én írtam. Csak én másik útvonalat választottam.
2022. nov. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 krwkco ***** válasza:

#14

Jogos. Ezt elnéztem.

2022. nov. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
31%

Nem vagyok fideszes csak matekból felmentett.


Ettől függetlenül még próbálkozhatok hátha egyszer rájövök a megoldásra, nem?


(Én vagyok a 3as)

2022. nov. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
62%

"Ettől függetlenül még próbálkozhatok hátha egyszer rájövök a megoldásra, nem?"


Próbálkozni éppen lehet, csak amíg alapvető dolgokkal sem vagy tisztában (törteket hogyan adunk össze), addig esélyed sem lesz megoldani.

2022. nov. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon egyszerű egyenlet.
2022. nov. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!