Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Íróasztalnál produktívabban...

Íróasztalnál produktívabban lehet dolgozni, mint mondjuk ágyban ülve/fekve?

Figyelt kérdés

Laptopon szoktam írni a feladataim az ágyból, de azt veszem észre magamon, hogy iszonyú lassan haladok... Lehet azért, mert az ágyban nem tudok annyira kényelmesen elhelyezkedni, hogy tudjak írni, olvasni is könnyedén.

Egy íróasztalhoz való átköltözés segíthet a produktivitásban?

-És nem, nincs íróasztalom, sose volt. Sokszor elkap a tanulhatnék, és az iskolapadban ülve érzem is az elszántságot magamban, de amint hazaérek ez sokszor el is tűnik, mert nem tud kivirágozni. Talán mert nincs hozzá megteremtve az ideális környezet.



2023. jan. 12. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Igazából már csak azért sem ajánlják az ágyban való tanulást, mert ott aludni szoktál, így az agyad alapból arra asszociálsz, hogy most pihenni fogsz, mondhatni “lazuló üzemmódba” kapcsol (na meg sokan emiatt egy idő után nem tudnak elaludni, ugyanilyen okból kifolyólag, mert az agyuk az ágyat már félig a munkával kapcsolja össze). Az meg a másik, hogy az ágyban felvett pozíciók sem a legjobbak a tanulásra.

Én is elkövettem ezt a hibát, hogy folyton ágyban próbáltam tanulni - amióta van íróasztalom, ég és föld a különbség. Persze egyszer-egyszer megoldja az ember, de hosszútávon tényleg nem valami produktivitásra ösztönző az ágyban tanulás.

2023. jan. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én mindig asztalnál tanulok, sokkal kényelmesebb, a kemény felületen könnyebb lerakni akár innivalót is magad mellé, plusz nem olyan álmosító.
2023. jan. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Én saját magamon figyeltem meg, hogy igen, íróasztal mellől hatékonyabban tudok dolgozni.
2023. jan. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát akkor így 20 év iskola után, az államvizsga előtt pár hónappal beszerzek egy íróasztalt, mert eddig nem volt normális :')
2023. jan. 12. 21:47
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Én sosem tudtam íróasztalnál tanulni, de az tény, hogy meg kell teremteni a megfelelő környezetet. Ez a többségnek az íróasztal, de nekem pl. egy nagy rajztábla, amit ratamaszthatok egy karfás fotel karfájára vagy ha nincs ilyen, akkor akár törökülésben a térdeimre. Így elég nagy kemény felület áll rendelkezésre, de nekem kényelmesebb, mint egy egyszerű szék. Ki kell találnod, neked mi a megfelelő környezet.
2023. jan. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A lényeg, hogy nyugis legyen, és ne legyen sok zavaró felesleges tárgy a közelben.

Covid idején az erkélyre kivittem egy kis asztalt, nos ott tanultam, hogy legyek már egy kicsit a szabadon... Az mondjuk elég jó volt, főleg a kényelmes hintaszékben.

2023. jan. 12. 22:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Most feküdtem át az ágyra tanulni az asztaltól. Ha ott ülök 2 órát, elzsibbad a fenekem, és fáj a hátam. Nem szeretek asztalnál tanulni, még hason a szőnyegen is jobb.
2023. jan. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 krwkco ***** válasza:
79%
Olyan emelhető asztal a legjobb, aminél felváltva tudsz ülve és állva is dolgozni.
2023. jan. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Kanapén esetlegeg?
2023. jan. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az is jó opció, eddig bejött a kanapé, csak kicsit zavaró, hogy mindig más szobába kell költöznöm, ha valamit csinálni akarok, mert a sajátomban nem tudok produktív lenni
2023. jan. 15. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!