Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan vegyem rá magam vagy...

Hogyan vegyem rá magam vagy motiváljam magam a tanulásra?

Figyelt kérdés
Mostanában alig van kedvem tanulni. Pedig eddig szívesen csináltam és nem szeretném elrontani a jegyeimet.Ti hogyan motiváljátok magatokat a tanulásra amikor semmi kedvetek hozzá vagy ilyenkor mit tesztek?A válaszokat előre is köszönöm.

2023. jan. 29. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Én arra gondolok, hogy ha év végén 4,5 felett lesz az átlagom, akkor jövőre 58.000 Ft-ot kapok havonta :DD
2023. jan. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig kitűztem egy célt és a cél elérése hajtott engem. Gimiben az, hogy felvegyenek egyetemre, egyetemen a diploma megszerzése. A képzések vége felé meg az hajtott, hogyha már ennyi energiát beleöltem akkor ne itt adjam fel.
2023. jan. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Én ha nincs meg a motiváció akkor nem tanulok, vagy max utolsó pillanatban. Egyetemen úgyis mindig van pótzh vagy pótvizsga, elég arra megtanulni.
2023. jan. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én most UV-ra tanulok, nekem sincs már semmi motivációm, nagyon szívesen magam mögött hagynám a vizsgaidőszakot, de hát így alakult.

Amúgy szerintem a motiváció egy elég nagy mítosz, persze, jó, ha van, de a legtöbbször azért nincs. Maximum nagyon távoli dolgok, hogy majd egyszer 4 év múlva meglesz a diplomám, de ez jelenleg nem nagyon teszi könnyebbé a napi többórás magolást.

A motivációnál fontosabb a fegyelem. Kijelölsz magadnak bizonyos számú órát, hogy márpedig én ma tanulok négy órát ettől-eddig, és leülsz, és megcsinálod, utána meg mással foglalkozol. Jutalmazd meg magad kisebb dolgokkal, mondjuk két óra tanulás után eszel valami finomat, megnézel egy videót, olvasol fél órát. Nekem ilyen végkimerülés közeli állapotban már csak ez segít :D meg az, hogyha idén megcsinálom a tárgyat, akkor legalább megszabadulok tőle.

2023. jan. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Kitartást nektek is a tanuláshoz.Sok sikert a továbbiakban nektek. :)
2023. jan. 30. 19:53
 6/7 anonim ***** válasza:

"ha év végén 4,5 felett lesz az átlagom, akkor jövőre 58.000 Ft-ot kapok havonta"

Kitől?

2023. jan. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

#6 Az államtól. Szakképzési ösztöndíj. 11. osztálytól az átlagtól függően:

4,49 felett 59.000 Ft (nem 58, rosszul emlékeztem, most nézem az ikk honlapjáról)

4-4,49: 42.000 Ft

3-3,99: 25.000 Ft

2-2,99: 8000 Ft


Egyébként miért lettem lepontozva? Megkérdezték mi motivál, én meg válaszoltam XDD

2023. jan. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!