Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elsőfokú egyenleteknél az...

Elsőfokú egyenleteknél az összevonásnál mi erre a jelenségre a válasz?

Figyelt kérdés

Egy példa:


-x+4-3x=12


Összevonva:


-4x+4=12


Ezt nem értem.

Ha a (-x) és (-4)-et összevonom, akkor nem + eredménynek kellene kijönni? Azon az alapon, hogy (-)(-)=+

Miért negatív előjelű az összevonás eredménye?


dec. 27. 08:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
68%

Mit nem értesz?

(-1X)+(-3X)=(-4X)

Mínusz négyet te hol látsz? Az egyenletben csak plusz négy és plusz tizenkettő van!

dec. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
69%

-x+4-3x=12

-4x+4=12

-X+1=3

-X=2

X=-2

Mit nem lehet érteni ezen 16 évesen?

dec. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Nem vagyok 16 éves, felnőtt vagyok, és estin fogok érettségizni. Szerintem érthetően leírtam, mit nem értek.
dec. 27. 08:55
 4/26 A kérdező kommentje:

Ja, most látom elírtam.


(-x) illetve (-3x) amiket össze kell vonni.


De ha (-) és (-) összesen (+)-t ad, akkor hogy lehet (-4) az összevont alak.

Ezt nem értem.

dec. 27. 08:57
 5/26 anonim ***** válasza:

Csak a szorzásnál semlegesíti egymás a két negatív szám pozitívra. Az összeadásra és kivonásra más szabály vonatkozik - kissé gondolkozz el a témán!

:)

dec. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
51%

Ami a 16 éves kort illeti, az a regisztrációs korhatár.


Én még a rendszerváltás környékén az "átkos" oktatási rendszer normatívái értelmében 12 évesen tanultam meg ezt számolni. Tehát ez akkor számított 8 elemis (ami később már 9 elemis lett) tudásnak!

dec. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

#5


Miféle szabály?

Én úgy tudom, hogy ez itt mindenre vonatkozik:


[link]


Egész számok összeadása, kivonása:


[link]


10:00-nél a bal felső sarokban ott van ugyanez a táblázat, összeadásra, kivonásra.

dec. 27. 09:09
 8/26 anonim ***** válasza:
51%
Ugye nem akarsz kioktatni alapiskolás matekból? Ha két ember egyenként tartozik nekem egy almával, akkor összesen hány alma lesz az adósságuk? Látsz itt valamilyen előjelváltást? Netán én leszek nekik adós két almával? Na ugye!
dec. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
51%

A linkelt videóban 10:00 után két negatív szám kerül szorzásra:

-1-(-4)=(-1)+((-1)*(-4))=(-1)+(+4)=3

Értem?

XD

dec. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 bollocks ***** válasza:
100%
Az általad linkelt videóban 5:39-nél kezdődik a te eseted. A kérdésben szereplő egyenletben nem -(-3x) szerepel, ami valóban +3x lenne, hanem egyszerűen -3x, ami tulajdonképpen -(+)3x-et jelent, csak a + jelet felesleges lenne mindenhová kitenni, mert az magától értetődő.
dec. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!