Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elsőfokú egyenleteknél az...

Elsőfokú egyenleteknél az összevonásnál mi erre a jelenségre a válasz?

Figyelt kérdés

Egy példa:


-x+4-3x=12


Összevonva:


-4x+4=12


Ezt nem értem.

Ha a (-x) és (-4)-et összevonom, akkor nem + eredménynek kellene kijönni? Azon az alapon, hogy (-)(-)=+

Miért negatív előjelű az összevonás eredménye?


dec. 27. 08:32
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Kicsit összekavarodtam, de annyit megértettem, hogy ha ilyesmit látok az egyenletben, hogy (-2x) illetve (-3), akkor azokat összevonva (-5x)-et kapok.
dec. 27. 09:26
 12/26 A kérdező kommentje:

Vagyis (-2x), (-3x) az összevonva (-5x).

Aztán ezzel számolok tovább.

dec. 27. 09:27
 13/26 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Szerintem indulj el a számegyenessel és ott szórakozz kicsit lerajzolva mit adsz össze.

Pl.: 1+3… 1-4….-2+6….-1-5…. És látni fogod a különbségekrt, majd ezek után a szorzás osztás és a zárójelek….

dec. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
54%
Itt a példa, hogy nem kell mindenkinek érettségi. Egyre lejjebb viszik a színvonalát, nem csoda, hogy már szinte semmit sem ér:(
dec. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

-x-3x=-x+(-3x)=-4x


Van egy ezer forintos tartozásod és még veszel magadnak valamit 3 ezerért akkor 4 ezer forintnyi tartozásod lesz. -1-3=-1+(-3)=-4


Sajnos a szabályt jól tudod, de rosszul alklamazod.

-x-(-3x)=-x+3x=2x Gondolom erre a szabályra gondoltál. "minuszból minusz az plusz" A te egyenletetdnél nem ez van.

dec. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

#14


Nem, ez arra példa, hogy a folyamatos zaklatások miatt kénytelen voltam otthagyni a közoktatást, és felnőttként kell folytatnom az egészet, AUTODIDAKTA módon. Ha annak idején nem zaklatlak volna, akkor már rég megtanultam volna TANÁR ÁLTAL az egészet, ugyanis 5-ös matek dolgozatot is tudtam írni. Így kezdhettem MINDENT elölről.


Szerintem ne mondj véleményt egy diák teljesítményéről úgy, hogy nem tudod az előzményeket.

Érettségim meg lesz, mivel a tanárok hozzáállasa, és a segítők társulnak majd a szorgalmamhoz.

dec. 27. 11:33
 17/26 anonim ***** válasza:
65%
És pontosan ez a baj, hogy lesz, a mondatodból pedig azt érzékelem, hogy nem feltétlenül a tudásod által, de javíts ki, ha tévedek. Manapság már szinte az emberek után dobják az érettségit. 50 év múlva lehet már a diplomákkal is ez lesz...
dec. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
46%
Amúgy a sztorid meg senkit nem érdekel. Pistike és Józsika is bekamuzhatja, hogy bántották, piszkálták, meghalt a kiscicája, akármi és szerinted ilyenkor buksisimogatás közben már meg is írják neki az érettségit? Vagy mi a francot képzelsz? Úgy tudom, az érettségi még a tanulmányi eredményekkel függ össze, nem a hányatott sorssal és életúttal.
dec. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

#17


Mert te már csak tudod, hogy a szellemi képességeim alapján mire vagyok képes. Hogy mit tudok megtanulni kellő gyakorlással, és mit nem.

Lehet, hogy az érettségi után még egyetemre is elmegyek, és le is diplomázok (na, persze nem matek szakon). Aztán lehet majd fantáziálni, hogy mi miatt kaptam az iskolai végzettségeimet.


A normális, válaszokat köszönöm.


Sziasztok.

dec. 27. 12:04
 20/26 anonim ***** válasza:
75%

Izé - én szlovákiai magyarként valamit nagyon nem értek - ezért tisztelettel megkérdezem:

Magyarországon az érettségire készülő tanulók az alapiskolás tananyagból készülnek fel? Vagyis Magyarországon az alapiskola végén is érettségi vizsgát tesznek a diákok?


Ugyanis mind ez idáig úgy tudtam, hogy középiskolás végzettség kell az érettségi vizsgára való felkészüléshez!

:-/

dec. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!