Egyest kaptam matekból. Szerintem ez nagyon égő. Hogy kéne kezelni ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Sose voltam igazán jó matekból,de mindig megkaptam a négyest félévre és év végére.Most viszont egyes lesz a fölmérőm,érzem.Én ilyenkor mindig úgy szégyenlem magam,amikor kimegyek az elégtelenért a tanári asztalhoz.

Hogy lehetne ezt a helyzetet a legjobban kezelni?


2011. febr. 10. 22:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

Konkrétan arra a szituációra gondolsz, amikor kimész a dolgozatért, vagy hogy utána mit tegyél?

Amikor kimész átvenni az dolgozatot, legyen kicsit szomorkás az arcod, annyira, amennyit nem tartasz cikinek, és a tanár is látni fogja, hogy nem nemtörődömségből sikerült olyanra a dolgozat, amilyenre.

Utána viszont menj oda a tanárhoz óra után, ha nem érted az anyagot, kérd meg, hogy üljetek le még egyszer átbeszélni, vagy ha úgy érzed, megy az anyag, csak valamiért a dolgozatban blokkoltál le, akkor arra kérd meg, hogy hadd írhass egy javítót.

2011. febr. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%
vagy szard le és next time more luck
2011. febr. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
I hope so..
2011. febr. 10. 22:22
 4/19 DudoloPocok ***** válasza:

kezelni akarod vagy megoldani ?


Ha csak kezelni, akkor rántsd meg a vállad, "istenem van ez igy, hogy nem jön össze". a szüleidnek meg beadhatod, hogy földrengés volt, nem tudtál koncentrálni, hülye a tanár, pikkel rád, a padtársad is zavart, te jól oldottad meg de a tanár nem érti meg a te megoldásodat, mert debil....lehet válogatni.

Ha megoldani akarod akkor próbálj őszinte lenni magadhoz : miért nem sikerült megtanulnod, hiszen szerintem erről van szó, nem tanultad meg. Valószínű valamit nem értettél meg és lemaradtál, ezután pedig szétesett az egész tananyag. Itt - ott érteni vélted, de igazából az egész lógott a levegőbe.


Megoldani csak úgy tudod, ha megtanulod.

2011. febr. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%
Kérdezd meg, hogy lehet kijavítani.
2011. febr. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
24%
Ez tényleg égő. Kéredzkedj ki dolgozatosztás előtt WC-re. Valaki csak kimegy a tiedért is, és leteszi az asztalodra. Az is lehet, így a tanár elfelejti beírni. Ráadásul ha már a padodon van felülírhatod a jegyet. Mindjárt jobban néz ki.
2011. febr. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%
Mondjuk engem az is érdekelne,hogy "Sose voltam igazán jó matekból,de mindig megkaptam a négyest félévre és év végére"?? Hogy is van ez? Valami vidéki suliba jársz, ahol már akkor négyest kapsz, ha bemész? Vagy mi? Ezektől falnak tudok menni. Más gyerek meg ha hajt se kap jobb jegyet... érdekes dolgok ezek.
2011. febr. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
55%

"Az is lehet, így a tanár elfelejti beírni. "


Hahaha, hol élsz te?

2011. febr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem kis vidéki falu ez,megnyugodhatsz,és azért kaptam egyest,mert nem tanultam.Ennyi.
2011. febr. 11. 13:41
 10/19 anonim válasza:
jajj nekakiljálmár... leszmég ilyen alkalom bőven... oké egyes oszt kész nem dől össze a világ... irigyellek hogy nincs nagyobb gondod
2011. febr. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!