Bizonyítsuk be, hogy a derékszögű háromszög egyik hegyesszöge 15'-os, akkor átfogóhoz tartozó magasságának hossza negyede az átfogó hosszának?

2011. márc. 20. 22:26
 1/3 Tom Benko ***** válasza:

a, b befogók, c átfogó. c*cos15˚=b, b*sin15˚=m, ebből m=c*sin15˚*cos15˚=c*1/2*sin30˚, sin30˚=1/2.

De arányokkal is meg lehet csinálni... :)

2011. márc. 20. 22:33
 2/3 A kérdező kommentje:
és melyik oldalon vetted a 15'-t? Köszönöm a választ!
2011. márc. 20. 22:36
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
A szögeket két oldal _között_ szokták venni... Egyébként teljesen mindegy.
2011. márc. 21. 23:05