Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SOS! Matekházi;sin, cos. Vagy...

SOS! Matekházi;sin, cos. Vagy tg? Segítség?

Figyelt kérdés

Két 3szögem van van egy egymásban,és ott akadtam el hogy először is egy derékszögű 3szögből kell elindulni ,de annál csak egy egy fokadat van,nincs oldal megadva így maximum ahhoz a derékszögű háromszöghöz a 3 szögadat lesz meg(a 90°,a megadott,90°-a megadott) és fokadatokból ugye sehogy sem lesz oldal,ha sin,cos-al számolunk,a másik nagyobb három szögben pedig egy oldal és egy fok van,abból el lehetne indulni,de viszont nem derékszögű...így hát elakadtam,képmelléklet: [link]

Hogyan lehetne megoldani?


2011. márc. 29. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jaj, de fárasztó átrágni magam a szövegeden. De ha végre megértem, foglalkozok a feladattal.
2011. márc. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A vízszintes oldalt (mert az közös mindkét háromszögben) y-nal jelölve tg alfa= x/y, a nagy háromszögben tg béta=(14+x)/y. Ez egy könnyű egyenletrendszer.
2011. márc. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Számold ki a belső szögeket is, ez nem nehéz.

a 50°43'-48°52' legyen alfa, a legfelül lévő szög pedig legyen béta. Ezután felírsz egy szinusztételt a felső háromszögre: 24/sin(alfa) = y/sin(béta) y az elválasztó a 2 háromszög között.


Eztuán pedig: sin48°52' = x/y

2011. márc. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hogy-hogy nem derékszögű a másik háromszög, hiszen a feladat úgy szól, hogy egymásban, nem egymás mellett?

Ennek a másik háromszögnek az egyik szögét is úgy rajzoltad be, hogy a vízszintes oldallal zár be 50°43´-et.

2011. márc. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen ,derékszögű,de én (hibásan) úgy fogtam neki hogy: sin alfa 50°43=24/átfogó,de azt mint megtudtam nem működik mert úgy nézve nem derékszögű.

Köszönöm a válaszokat,igen rosszul fogalmaztam meg,azért tettem mellé képet.

2011. márc. 29. 21:02
 6/12 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok.

Elnéztem az ábrát a nagy háromszögben a szemközti oldal (24+x). Ahogy írtam, mindkettőből kifejezed az y-t és a kettő egyenlő egymással, ebből megvan az x.

2011. márc. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen,furcsáltam is a 14-et,de köszönöm!! :)

Nem jöttem volna rá.

2011. márc. 29. 21:08
 8/12 A kérdező kommentje:
azaz (magamtól a feladatra)
2011. márc. 29. 21:08
 9/12 anonim ***** válasza:
jó az a folyós játék a honlapon:D
2011. márc. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Úgy tudom ,hogy japán intelligencia teszt :)
2011. márc. 29. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!