Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tanuljak mennyit és mikor?

Hogyan tanuljak mennyit és mikor?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek!
2011. aug. 15. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Iskolás vagy, és szeretnél jobb jegyeket?

Órán figyelj oda, otthon suli után egy órát szánj arra, hogy még egyszer átolvasod, és feladatokat csinálsz (pl. lecke), és hétvégén ugyanez, mondjuk mindkét nap délelőtt 2-2 óra, sok feladat megoldással.

2011. aug. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. aug. 15. 14:26
 3/6 Vuvu válasza:
100%
Én úgy szoktam,hogy amikor megebédelek és átöltözök utána kipakolok a táskámból és kiveszem azt ami másnapra kell.Először azt csinálom meg ami kell másnapra és utána a többit.Hidd el így több szabadidőd lesz ha megcsinálod előre.Ja és ha koncentrálsz és nem a facebook-on lógsz nem telik be 2 órába se leckeírás és így még a jegyeid is javulnak.
2011. aug. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 9-10.-ben kialakítottam a számomra jó tanulási módot, már csak csiszolni kell rajta most, hogy még jobbak legyenek a jegyeim, és megfeleljek az elvárásaimnak.

Hazajövök suliból (ez tavaly elég változó volt, volt, hogy dél körül itthon voltam, máskor meg csak fél 3-3 között értem haza), megebédelek, átöltözök (sokkal kényelmesebb melegítőbe, lazább ruhába). Pihenek/alszok egy fél órát, max. egy órát. Utána iszok valamit (egy poház víz, tea, vagy hasonló). Kipakolok a táskámból, megnézem az órarendemet. Azokat a füzeteket, tankönyveket hagyom kint az asztalon, amire másnap is szükségem lesz.

A többi füzetet, könyvet elteszem a fiókba.

A könyveket úgy rakom, hogy ne legyen útba és rendszerezve.


Arról nincs konkrét tervem, hogy mivel kezdek. Ez attól függ, hogy mit és miből mennyit kell tanulni.


Először megírom az adott tantárgyból a házi feladatot. Majd előveszem ugyan annak a tantárgynak az elméleti részét és megtanulom. Nekem két tanulási módszer jött be, az egyik, hogy suttogva olvasom a tananyagot 4-5x. Utána becsukom a szemem vagy letakarom a füzetet egy papírral és megpróbálom elmondani. Ha sikerült, akkor még 2-3x megpróbálom elmondani, ha nem sikerült kezdem előlről. A másik módszerem, fogok egy papírt és elkezdem jegyzetelni a tananyagot, néha kihagyok 1-1 mondatot az órai vázlatból, néha kicsit átfogalmazom a mondatot, hogy könnyebben megértsem, megjegyezzem. Így a jegyzetelés során már egy részét megjegyzem, és kevesebb ideig elég olvasgatni, hogy megjegyezzem.

Ha kész vagyok egy tantárggyal, jön a következő ugyanígy.


Ami fontos, hogy kb. óránként tartok pár perc szünetet. Elmegyek pisilni, iszok, megmozgatom magam egy kicsit és utána újult erővel folytatom a tanulást! :)

Ezzel a módszerrel tartom a 4,0 körüli átlagomat, az osztály egyik legjobb tanulója vagyok és most törekedet még jobb eredményekre.

16/L

2011. aug. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsotokat és betartom amit javasoltatok.
2011. aug. 18. 09:04
 6/6 anonim válasza:

Én hazaérek a suliból, megebédelek elviszem a kutyákat sétálni(ez kb. egy-másfél óra, nekem ez a pihenés). Hazaérek egy pohár tea/víz/kakaó, majd nekilátok a tanulásnak. Előkészítem a másnapi könyveket füzeteket és órarend szerint kezdem a tanulást(ha pl. töri az első óra, azzal kezdek, matek második, azt csinálom meg másodszor stb.)

Először megnézem mit írtunk le a füzetbe, utána megnézem mi tartozik hozzá a könyvbe, majd csinálok egy saját vázlatot(ez elég részletes, de egyszerű, nagyon jól érthető. A vázlatot elég elolvasnom 2-3szor, majd felmondom magamnak az anyagot. Ezután jönnek az írásbeli feladatok. Napi 3-4 óra tanulás ez nekem, de óránként tartok egy 10 perces szünetet.

2011. aug. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!