")Egy anya 21 évvel idősebb a gyermekénél. 6 év múlva éppen ötször annyi idős lesz, mint a gyermeke. Mit csinál most apuka?:)"

[link]

Felírtam az egyenleteket:

anya-21=gyerek

anya+6=5*gyerek

anya=111/4=27.75 gyerek=27/4=6.75

Az oldalon egész mást írnak megoldásnak, hol a hiba?


2011. dec. 17. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
És az alatt a 6 év alatt a gyerek nem öregszik? Az király.
2011. dec. 17. 16:07
 2/9 anonim válasza:
ott a hiba, hogy a szerelem szex kategóriában van a kérdés
2011. dec. 17. 16:09
 3/9 anonim válasza:
Igen, a második egyenletben a gyerekhez is hozzá kell adni 6 évet.
2011. dec. 17. 16:14
 4/9 A kérdező kommentje:

"6 év múlva éppen ötször annyi idős lesz, mint a gyermeke"

Ja igen nem :"mint a gyereke most"

Úgy kijön. anya+6=5*(gyerek+6)

"ott a hiba, hogy a szerelem szex kategóriában van a kérdés"

Lehet nem ide kellett volna írni, A tudományok témakörébe akartam rakni de "Feladat csak 18 éven felülieknek!"

2011. dec. 17. 16:22
 5/9 anonim válasza:

akkor küldd be nekik hogy elcseszték.


egyébként:

x+27=5x

27=6x

4.5=x tehát a gyerek most négy és fél éves, nem?

2011. dec. 17. 16:38
 6/9 anonim válasza:

Én is felírtam, de én értek is hozzá:

x+21+6=5*(6+x)

x+27=5x+30

-3=4x

x=-3/4 év

vagyis -9 hónapos a gyerek.

Nos, mi a megfejtés?

2011. dec. 17. 16:55
 7/9 anonim válasza:
utolsó, az, közben én is rájöttem hogy rosszul írtam fel de a feladat am nem egyértelmű
2011. dec. 17. 17:07
 8/9 anonim válasza:

Szerintem egyértelmű, -9 hónapos a gyerek, tehát apuka épp most melózik rajta. :)

Így valamennyire a kategória is rendben van. :)

2011. dec. 17. 18:42
 9/9 A kérdező kommentje:

Átrakták a moderátorok a kérdést, ez nem is házi :)

16:22-kor írtam, de kihangsúlyozom hogy így stimmel. -9 hónapos.

2011. dec. 17. 21:19