Egy bank 8%-os kamatot ad évente. Mennyi pénzt tegyünk a bankba, hogy 10 év eltelte után 2 millió Ft-unk legyen? (A kamatláb közben nem változik. )

2012. jún. 13. 17:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha most x forintod van, akkor 10 év múlva 1,08^10x Ft-od lesz.

Ha 2000000=1,08^10x, akkor x=2000000/1,08^10, azaz 2000000/2,1589=926398 Ft-ot kell betenned.

2012. jún. 13. 18:13
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2012. jún. 13. 18:21