Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika valaki segítene?

Matematika valaki segítene?

Figyelt kérdés

Hiányoztam az iskolából,és nem tudom hogyan kell megoldani ezt a 2 feladatot.Valaki tudna segíteni?Esetleg elmagyarázná?

1,A 32 lapos magyar kártyából 6 lapot választva hány esetben lesz köztük 4 ász és 2 király?


2,Egy raktárban 20 darab tévé 15%-a selejt.A tévék közül 4 darabot választva hány esetben lehet köztük 3 jó?

A tévék közül 5 darabot választva hány esetben lehet köztük 1 rossz?

A tévék közül 5 darabot választva hány esetben lehet köztük legalább 4 jó?


Aki segítene annak nagyon köszönöm.Biztos nem nehéz,de nem voltam órán és nem tudom a kiszámolási módot.



2012. szept. 29. 11:29
 1/1 Tom Benko ***** válasza:
Hányféleképpen lehet a feltételt kielégíteni? Hányféle lehetôség van? Ezekre kell választ adni, és már meg is van a feladat...
2012. szept. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!