Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem bírom már, elegem van,...

Nem bírom már, elegem van, hiába tanulok, csak a kudarcok érnek, nem sikerül semmi, szóbeli megy, de az írásbeli, egyszerűen képtelen vagyok értelmezni a feladatot, magam alatt vagyok teljesen, mit tegyek, hogyan tudnék jobban tanulni?

Figyelt kérdés
Kérlek öntsetek belé egy kis lelket vagy valami kis motivációt, nagy szükségem lenne rá, itthon senki sem ért meg, mindenki csak azt hajtogatja h milyen szerencsétlen vagyok, és hogy akkor mit csinálok ennyi ideig a szobámban, ha úgyse tanulok, de hiába mondom hogy igen csak hogy nem, kivagyok teljesen remegek sírok minden bajom van, annyira félek a szóbeliktől
2014. jan. 11. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem figyelj oda jobban. "szóbeli megy" "annyira félek a szóbeliktől" Ahogy a Kőhalmi mondta, az öregek nem azért nyugodtak, mert a korral lenyugszanak, hanem mert az idegesebbje idő előtt meghal. Te is lassulj be egy kicsit. Nem lehet máshogy, mint hogy összeszeded a gondolataidat, és "belassulsz" Ha a szóbelivel van bajod, a tanár nem pontoz le, ha lassabban beszélsz, de neked van időd összeszedni a gondolataidat. Az írásbelinél pedig képzeld a lelki szemed elé azt amit olvasol, és próbáld látni magad előtt, amit olvasol. Az írásnál meg figyelj oda, és olvasd át mindig amit leírtál, hogy van-e értelme a mondatodnak. Nézd meg, a politikusok is mindig tagoltan beszélnek, és a Viki is azért ismétli a szavakat, mert addig gondolkodik a következőn. Ha meg nem megy, akkor tanulj meg puskázni. Bár ez a legrosszabb ötlet.
2014. jan. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

én se voltam egy tanulásbajnok, középiskola végefelé azt csináltam, hogy több forrásból tanultam az anyagot(könyv, internet, más egyéb könyvek) így jobban megmaradtak a dolgok. másrészt a minőségre helyeztem a hangsúlyt és nem a mennyiségre. inkább csak fél oldalt tanulok meg, de azt tudjam sokáig, minthogy 2 oldalt és másnapra elfelejtsem.

töriből az is segített sokat, hogy vázlatokat csináltam 1-1 leckéhez. pl a 48-49-es foradalom és szabadságharchoz írtam egy pár szóból álló vázlatot(talán 5 szó volt), de csak annyi volt, hogy mi után mi jön és annak segítségével 4/5-ös dogát írtam 3x is, mert egyszer kérte a tanár 11.ben, 2x meg 12.ben.

2014. jan. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez milyen szak kedves kérdező?

Továbbá miből és hogyan tanulsz? Tankönyv? Jegyzet stb.?

A második válaszoló, egyébként jó dolgokat írt.

2014. jan. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hiába tanulok, itthon megy minden, de amikor ott vagyok, képtelen vagyok rá, elfelejtek mindent.

Most fogok érettségizni, gimnázium, de nagyon nehéz számomra.

Jegyzetekből, netről és órai vázlatból is tanulok.

2014. jan. 11. 15:25
 5/8 anonim ***** válasza:
néha amikor nagy a hajtás, akkor még ginkobilobát szedek, vagy ittam memória teát.
2014. jan. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítő szándékokat.

Megfogadtam, higgadtan, nyugodtan gondoltam át. Elég jól sikerültek szerencsére.

2014. jan. 14. 13:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, egyetértek a válaszolókkal.

József Attila írta, töredék:

"Dolgozni csak pontosan, szépen,

Ahogy a csillag megy az égen,

Úgy érdemes !"

Szóval valóban lassan, megfontoltan, átgondolva!

Nem kell kapkodni, görcsölni!

Vizsga, érettségi, szóbeli, írásbeli előtt jót tesz a csoki.

Azt szokták mondani a hozzáértők, ha vizsga előtt úgy érzed, hogy semmit sem tudsz, az a normális !

Mert ilyenkor mindenre gondolsz egyszerre, és úgy nem megy

A tudásunk úgy van "elhelyezve" az agyunkban, mintha fiókokban lennének az ismereteink.

Egyszerre kihúzni az összes fiókot nem lehet !

De ha csak egyet húzol ki, arra koncentrálsz, akkor már megy is, mint a karikacsapás !

Írta valaki előttem, hogy erősen gondolj rá, hol olvastad, hol láttad, milyen körülmények között, még az érzést is felidézheted Magadban !

Sokkal jobban "előjön" minden, ha kapcsolod valamilyen érzéshez, érzelemhez. A jó és a rossz is hat !

Ne törődj azzal, ki mit mond.

Menj eltökélten a Magad útján !

Azt is olvastam, hogy a versek, de csak a jó versek tanulása segít más tanagyagok, tárgyak tanulásában is.

És pontosan azért, mert érzelmeket váltanak ki belőlünk!

Sikerülni fog !


!

2014. jan. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: nagyon köszönöm!!
2014. jan. 14. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!