Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen igeidőket használok az...

Milyen igeidőket használok az alábbi esetekben? (angol)

Figyelt kérdés

1. ha olyan dologról mesélek, amik a beszéd pillanatáig még érvényben vannak (pl.: Nem voltam még Angliában. Nem repültem még.)


2. Az mindegy, hogy "I didn't go home yesterday" vagy "I don't went home yesterday" ? Melyiket mikor kell használni?



2014. jún. 18. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Present perfect. Ezt annyiból is könnyű felismerned hogy ott a 'még' vagy 'már' szócska. Pl kétszer voltam már Angliában..


2. Nem mindegy. Az első helyes a második nem. ugyanis a tagadásnál a do igét ragozod a valódi igét meg főnévi igenévként kell kezelned. Nem ragozhatod.

2014. jún. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És milyen esetekben kell ragozni a rendes igét?
2014. jún. 18. 18:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Kijelentésnél.


I went home.

2014. jún. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2014. jún. 18. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!