Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy szabályos háromszög egyik...

Egy szabályos háromszög egyik oldalegyenesének egyenlete x+2y=6, súlypontja S (5, -3). Mekkora a háromszög kerülete?

Figyelt kérdés
Ezt hogyan kellene megcsinálni? nem látom át, mit kellene kezdenem ezekkel az adatokkal :S

2014. nov. 21. 19:35
 1/7 HSz76 ***** válasza:

Kis segítség:

f(x)=3-X/2 ezt ábrázold, ez az oldalegyenes.

Ábrázold a háromszög súlypontját.

A súlypont és csúcs közti félegyenes 30 fokos szöget zár be az oldallal. Mindkét irányban.

2014. nov. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm ezt a kis segítséget, de ha y=3-x/2 ábrázolom nekem elég fura dolog jön ki :S nem tudom mit ronthatok el. Megkérhetnélek, hogy írd le hosszabban, csak ha nem okoz problémát persze :)
2014. nov. 21. 20:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ábra itt is látható:

[link]

2014. nov. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de honnan tudom, hogy kell kiszámolnom az oldalait, azt nem értem még mindig, mert ez az ábra tényleg jó volt, így már eltudom képzelni, de az oldalait a kerülethez még mindig nem tudom kiszámolni :S
2014. nov. 22. 10:42
 5/7 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.

Én csak egy ábrát készítettem az előző válaszhoz.

Ha nekem kellene kiszámolni vektorokkal csinálnám. Nem tudom mit tanultok, mihez van feladva? ( legalább tízféle módon meg lehetne oldani )

2014. nov. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 vagyok.

Mivel csak a kerület kellett, még egyszerűbben számoltam:

[link]

2014. nov. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!! :)
2014. nov. 23. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!