Hány tömeg%-os kénessav oldatot kapunk, ha 17,4 dm^3 kén-dioxidot 2 dm^3 vízben feloldjuk? (Tekintsük a víz sűrűségét 1 g/cm^3-nek)

Kérlek segítsetek, nem számoljatok helyettem. :)

2015. jan. 10. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Hááááát, a körülmények kellenének (standard állapot, normál állapot, vagy hőmérséklet-nyomás).

Tételezzük fel a standard állapotot!

n(SO2)=17,4/24,5=0,71 mol.

SO2 + H2O=H2SO3

Látható, hogy 0,71 molból, ugyanennyi kénessav keletkezik és ennyi víz is kell.

n(H2O)=2000/18=111,11 mol.

Vagyis az oldatban:

n'(H2O)=111,11-0,71=110,4 mol--->m(H2O)=1987,2g

n(H2SO3)=0,71*82=58,22g

m/m%H2SO3=58,22/(58,22+1987,2)*100=2,85%

2015. jan. 10. 20:32
 2/3 A kérdező kommentje:
A feladatgyűjtemény megoldókulcsában 0,61% szerepel. Hogy lehetséges? :'D
2015. jan. 11. 10:21
 3/3 FDra ***** válasza:
Akkor a feladatgyűjtemény rossz. Kiszámoltam visszafelé 0,61%-kal és irreálisan magas moláris térfogat jött ki a kén-dioxidra. Az a megoldás jó, amit az első írt.
2015. jan. 11. 10:53