Matematika házi segítség?


Ha két traktor együtt dolgozik, akkor a földet 12 óra alatt szántják fel. Ha az első 6 órát dolgozik, a második 4 órát, akkor a föld 40 %-át szántják fel.

A föld hány százalékát szántják fel, ha az első 9 órát, a második 8 órát dolgozik?



65%-át


70%-át


75%-át


80%-át



2015. febr. 15. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:

x/12 + y/12 = 1

x/6 + y/4 = 0.4


Két egyenlet, két ismeretlen, megoldható. Utána csak be kell helyettesíteni az alábbi egyenletbe, hogy megkapd a választ:

x/9 + y/8 = ?

2015. febr. 15. 13:00
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2015. febr. 15. 13:05
 3/7 A kérdező kommentje:
Hogy oldjam meg ezeket a két ismeretlenes egyenleteket?
2015. febr. 15. 13:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Például az első egyenletből kifejezed x-et, majd ezt behelyettesíted a második egyenletbe, ahol így már csak y lesz az ismeretlen, és y értékét kiszámolhatod. Ezután a megkapott y-t visszahelyettesíted valamelyik egyenletbe és megkapod x-et is.
2015. febr. 15. 13:55
 5/7 A kérdező kommentje:
Megkérhetlek, hogy kifejtsd nekem? Valahogy nekem nem sikerül...
2015. febr. 15. 14:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Írd le hogyan próbálkozol!
2015. febr. 15. 15:56
 7/7 A kérdező kommentje:

Kifejezem x-et. X/12+Y/12=1 => X=12-y

(12-y)/6+Y/4 =0,4

2+y/4=0,4

y/4 = -6,4

és ezzel nem tudok visszaellenőrizni... van benne egy rész ahol nem stimmel de a wikipédián is olvastam, hogy hogy lehetne ezt és ott ilyesmi volt... de nem műkszik... meg most csinálom először. Szorgalmiba kaptam ezt a példát...

2015. febr. 15. 16:18